Пласт в Світі

КРАЇ – ЧЛЕНИ КОНФЕРЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПЛАСТОВИХ ОРАГНІЗАЦІЙ

Flag_Map_Of_Australia

АВСТРАЛІЯ

Перші пластуни приїхали до Австралії 1948 року. Прибуваючи до різних місцевостей, вони гуртувалися самочинно і починали творити перші пластові з’єднання. В липні 1951 відбувся перший Крайовий Пластовий З’їзд. Організація найактивнішо працювала підчас 60-70их рр., коли членство підросло до понад 900.

Сьогодні пластова праця продовжується в Мельборні, Сіднеї, Брізбені, Аделаїді, Канберрі та Джілонґу. Протягом року Пласт в Австралії проводить різні літні, лещетарські та мандрівні табори та вишколи. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щомісячних заняттях.

Голова КПС – пл. сен. Пилип Ботте, ЛЧ
Адреса: Phil Botte, GPO Box 3062 Melbourne VIC 3000, Australia
president.kps@plast.org.au
www.plast.org.au
Чисельність – близько 400 пластунів

 

flag_map_of_argentinaАРГЕНТИНА

 

 

 

 

 

Голова КПС – пл. сен. Юрій Назарик, СМ
Адреса: Jose E. Rodo 3868, (C1407HDD) Ciudad de Buenos Aires, ARGENTINA
info@plast.org.ar
www.plast.org.ar
Чисельність – близько 100 пластунів

great-britain-flag-mapВЕЛИКА БРИТАНІЯ

 

 

 

 

 

Голова КПС – пл. сен. Марія Бабич
www.plast.org.uk
Чисельність – близько 110 пластунів

 

canada_flag_mapКАНАДА

Пласт в Канаді почав свою діяльність в 1948 році, коли приїхала по-воєнна хвиля української іміґрації. Перша офіційно зареєстрована група Пласту повстала в місті Вінніпеґу. Сьогодні діють пластові осередки (станиці) в сімох містах Канади – Едмонтон, Калґарі, Вінніпеґ, Оттава, Монреаль, Сейнт Кетеринс а найбільший осередок є в Торонті. Членство Пласту в Канаді є около 1500. Пласт є незалежною молодечою організацією, зареєстрованою під канадським законом, але провадить свої зайняття в українській мові.
Основні зайняття наймолодших пластунів це тижневі сходини і щорічні – літні чи зимові – табори. Новацькі табори проводяться по станицях, а юнацькі – на заміну, курінні чи крайові.

Через великі простори, крайові табори відбуваються в різних частинах Канади і використовують можливості канадської природи – зокрема Скелястих гір, рік та озер східної Канади. Щорічно організуються вишколи виховників, і пластовий провід старається дбати про те, щоб виховники дітей були належно підготовані і кваліфіковані.

Пластова молодь в Канаді вчиться в державних школах – англо або франко-мовних але – щоб зберегти українську ідентичність, Пласт вимагає навчання в українських суботніх школах чи курсах українознавства. За своїх 67 років існування в Канаді, Пласт досягнув рівень стабільности, структури і майна. Чотири осередки мають власні будинки-домівки, два придбали свої оселі на таборування.

Пласт співпрацює із українськими громадськими організаціями і установами і старається дотримуватися свого гасла “лицем до громади”. Пластуни займають провідні ролі в громадських організаціях – в студентських клюбах чи в Конґресі Українців Канади – організаційній надбудові української громади. Пластуни з Канади також беруть участь в різних акціях в Україні – як виховники на таборах чи спостерігачі на виборах.

Голова КПС – пл. сен. Олена Цоба, Тис
Адреса: 516 The Kingsway Toronto, Ontario, Canada M9A 3W6
тел/факс: (416) 763-2186
plast@plastcanada.ca
www.plast.ca
Чисельність – близько 1500 пластунів

 

german_flag_on_detailed_germany_map_by_jestemturk-d6a0aqfНІМЕЧЧИНА

 

 

 

 

 

Голова – пл. сен. Оксана Микитчак
Адреса: Schönstraße 55, München, Deutschland/Germany, D-81543
тел/факс: +49 89 1231229
plast@gmx.net
www.plast-scouting.de
Чисельність – близько 200 пластунів

poland_mapПОЛЬЩА

 

 

 

 

 

Голова – ст. пл. Ігор Горків
www.plast.domiwka.info
Чисельність – близько 100 пластунів

 

USA_Flag_Map.svg_normalСПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

 

 

 

 

 

Голова КПС – пл. сен. Христя Кохан, Гр
Адреса: 700 Cedar Road, Jenkintown, PA 19046, USA
тел/факс: 267-287-8334
kps@plastusa.org
www.plastusa.org
Чисельність – близько 2500 пластунів

 

Ukraine_flag_mapУКРАЇНА

Пласт в Україні об’єднує близько 5,5 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні 121 осередок Пласту діє у 22 областях України, Автономній республіці Крим, Києві і Севастополі. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні – інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва “Стежками героїв” та “Осінній рейд”. На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.

Голова – пл.сен. Ярослав Юрчишин, ОЗО
м. Київ, вул. І. Мазепи, 11а/27
Поштова адреса: 01001, Київ-1, а/с 395
тел/факс: (044) 280-85-55
kps@plast.org.ua
www.plast.org.ua
Чисельність – близько 5500 пластунів

КРАЇ, ДЕ ДІЮТЬ НЕВЕЛИКІ ПЛАСТОВІ ГРУПИ

belgium_flag_map

БЕЛЬГІЯ

 

 

 

 

 

flag_map_of_austria-3333pxАВСТРІЯ

Австрія була на протязі століть історично пов‘язана з Україною і тому не дивно, що це було перше місце до імміграції інтелігенції. Саме тут були засновані одні з перших в Європі пластових гуртків для юнаків та куренів для старших пластунів, а згодом Пласт саме звідси поширювався за кордон до інших країн. Тому заснування Пластового осередку у Відні в 2015 році старшопластунами з різних міст України є не новостворенням, а радше відновленням організації.

Станом на 2017 рік в Пластовій Групі в Австрії є 3 новацькі рої та один юнацький гурток, що проводять регулярні сходини (щодругого тижня) при Українській Суботній Школі. Чисельність: близько 30 пластунів новаків та юнаків і близько 10 старшопластунів та сеніорів. В наступні роки осередок планує розширювати свою діяльність як у Відні, так і в інших містах Австрії.

Попри регулярні сходини з дітьми, Пластова Група проводить заходи які вже стали традиційними для пластунів та усієї української громади в м. Відень:

–          Відкриття Пластового Року;

–          Листопадовий Зрив;

–          Осінній Рейд;

–          Передача Вифлеємського Вогню Миру громаді у Відні та допомога пластунам з України;

–          Пластовий Вертеп;

–          Свято Колодія;

–          Свято Весни для австрійських пластунів та гостей з-за кордону.

Детальнішу інформацію про Пластову Групу в Австрії можна отримати на сайті організації.

Контактна особа: Таня Ірха
plast.in.austria@gmail.com

www.plast.or.at

 
Flag_Map_Of_Estonia-250x250ЕСТОНІЯ

Перші спроби організувати Пласт в Естонії відбулись ще у 2007 році. З того часу українські пластуни щороку на Різдво привозять Вифлеємський Вогонь Миру українській громаді Естонії, а також беруть участь у форумах та зустрічах. Ростислав Чикальський був неодноразовим учасником пластових таборів в Україні, а також ЮМПЗ 2012.

Контактна особа: Ростислав Чикальський

 

ireland-flag-mapІРЛАНДІЯ

9-10 червня 2012 р. в Ірландії було проведено перший вишкіл для батьків, а також експериментальне Свято Весни поблизу Дубліна.  27 листопада 2012 року було іменовано перших пластунів-прихильників в Ірландії.
 Станом на 2014 рік в Ірландії є дві українські сім`ї, що провадять виховну діяльність. Їх діти брали участь у пластовому таборі у Великій Британії 2012 та 2013 років, а також були учасниками ЮМПЗ 2012.

Контактна особа: Олександр Яворський

1280px-Flag-map_of_Latvia.svgЛАТВІЯ

Перші кроки щодо організації Пласту в Ризі були зроблені ще у 2009 році. Сьогодні Пласт – НСОУ та Організація української молоді та дітей Латвії мають підписаний договір про співпрацю та підтримку української молоді в Латвії. 5 років поспіль пластуни організовують передачу Вифлеємського Вогню Миру в Ризі та інших містах, а також беруть участь в українських фестивалях, що їх організовує латиська діаспора.
Сьогодні ведеться підготовка щодо юридичної реєстрації Пласту – молодіжної організації українців Латвії та проведення Свята Весни і першого пластового табору.
Контактна особа: Ольга Берга

slovakian-flag-mapСЛОВАЧЧИНА

 

 

 

 

 

255px-Flag-Map_of_Sweden.svgШВЕЦІЯ

Перші кроки щодо організації Пласту – новацьких роїв – у Стокгольмі зробила пластунка зі США, що переїхала до Швеції, Мотря Яремко. Також у Стокгольмі проживає пластун з Тернополя – Роман Нагуляк.
Сьогодні йде підготовка до іменування перших пластунів у Швеції, а також до організації Свята Весни

 Контактна особа: Мотря Яремко

793px-Flag_map_of_Romania.svg_

РУМУНІЯ

 Український Пласт останні 3 роки тісно співпрацює з українськими молодіжними організаціями Румунії, зокрема з філіями Союзу українців Румунії в Клужі, Бухаресті та Тімішоарі. У ці роки пластуни передавали Вифлеємський Вогонь українцям Румунії, а також провели серію презентацій фільму про Карпатську Україну (презентація відбулись у Клужі та Бухаресті за підтримки СУРу та Посольства України).
Наразі ведеться робота щодо організації гуртків та проведення пластових заходів.
Контактна особа: Олександр Греченюк