Краї КУПО – історичні довідки

Flag_Map_Of_AustraliaАВСТРАЛІЯ

president.kps@plast.org.au
www.plast.org.au

Історична довідка. Перші пластуни приїхали до Австралії 1948 року. Прибуваючи до різних місцевостей, вони гуртувалися самочинно і починали творити перші пластові з’єднання. В липні 1951 відбувся перший Крайовий Пластовий З’їзд. Організація найактивнішо працювала підчас 60-70их рр., коли членство підросло до понад 900.

Сьогодні пластова праця продовжується в Мельборні, Сіднеї, Брізбені, Аделаїді, Канберрі та Джілонґу. Протягом року Пласт в Австралії проводить різні літні, лещетарські та мандрівні табори та вишколи. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щомісячних заняттях.


АВСТРІЯ

plast.in.austria@gmail.com
www.plast.or.at

Історична довідка. Протягом століть Австрія була історично пов’язана з Україною і тому не дивно, що це було перше місце до імміграції інтелігенції. Саме тут були засновані одні з перших в Європі пластових гуртків для юнаків та куренів для старших пластунів, а згодом Пласт саме звідси поширювався за кордон до інших країн. Тому заснування Пластового осередку у Відні в 2015 році старшопластунами з різних міст України є не новостворенням, а радше відновленням організації.

Рішенням ХХ Зборів КУПО від 03 листопада 2019 р. Австрію прийнято дійсним членом КУПО.


flag_map_of_argentinaАРГЕНТИНА

info@plast.org.ar
www.plast.org.ar

Історична довідка. Після Другої Світової війни до Аргентини емігрувала значна кількість українців, більшість яких оселилися в Буенос-Айресі і околицях. Саме тому перший осередок «Пласту» в Аргентині виник 1949 року за почином уповноваженого Головної Пластової Старшини Петра Греська у Буенос-Айресі. Петро Гресько, уповноважений на Аргентину, зібрав перші сходини пластунів 6 березня 1949 на які з’явилося 36 старших пластунів і сеньйорів, а 11 червня 1949 було створено першу пластову групу яка налічувала 47 пластунів. Найбільший пластовий осередок в країні — місто Буенос-Айрес. Також існують станиці у Берасатегі


great-britain-flag-mapВЕЛИКА БРИТАНІЯ

www.plast.org.uk

Історична довідка. У 1929 р. протягом короткого часу проіснував гурток Пласту в Манчестері. Гурток постав унаслідок зустрічі українців з Манчестера з групою членів Пласту із Закарпаття. Після Другої світової війни, серед українських Європейських добровільних робітників, які 1947 р. почали приїжджати до Сполученого Королівства, були члени Пласту, відновленого 1945 р. в Німеччині. У середині 1947 р. вони почали творити гуртки Пласту в деяких таборах і гуртожитках, в яких післявоєнні українські поселенці в СК спочатку жили. Пласт у Великій Британії почали організовувати у 1947-1948-х рр. уповноважені представники Головної Пластової Старшини (ГПС) на Велику Британію – Тадей Атаманюк та, після нього, Кекилія Паліїв. Перші з’їзди членів Пласту з різних місцевостей країни відбулися 1948 р. в Лондоні і Манчестері, а перший провід Пласту-ВБ був обраний на зустрічі в Брадфорді у червні 1949 р.


canada_flag_mapКАНАДА

plast@plastcanada.ca
www.plast.ca

Історична довідка. Пласт в Канаді почав свою діяльність в 1948 році, коли приїхала по-воєнна хвиля української іміґрації. Перша офіційно зареєстрована група Пласту повстала в місті Вінніпеґу. Сьогодні діють пластові осередки (станиці) в сімох містах Канади – Едмонтон, Калґарі, Вінніпеґ, Оттава, Монреаль, Сейнт Кетеринс а найбільший осередок є в Торонті. Членство Пласту в Канаді є около 1500. Пласт є незалежною молодечою організацією, зареєстрованою під канадським законом, але провадить свої зайняття в українській мові. Основні зайняття наймолодших пластунів це тижневі сходини і щорічні – літні чи зимові – табори. Новацькі табори проводяться по станицях, а юнацькі – на заміну, курінні чи крайові.

Через великі простори, крайові табори відбуваються в різних частинах Канади і використовують можливості канадської природи – зокрема Скелястих гір, рік та озер східної Канади. Щорічно організуються вишколи виховників, і пластовий провід старається дбати про те, щоб виховники дітей були належно підготовані і кваліфіковані.

Пластова молодь в Канаді вчиться в державних школах – англо або франко-мовних але – щоб зберегти українську ідентичність, Пласт вимагає навчання в українських суботніх школах чи курсах українознавства. За своїх 67 років існування в Канаді, Пласт досягнув рівень стабільности, структури і майна. Чотири осередки мають власні будинки-домівки, два придбали свої оселі на таборування.

Пласт співпрацює із українськими громадськими організаціями і установами і старається дотримуватися свого гасла “лицем до громади”. Пластуни займають провідні ролі в громадських організаціях – в студентських клюбах чи в Конґресі Українців Канади – організаційній надбудові української громади. Пластуни з Канади також беруть участь в різних акціях в Україні – як виховники на таборах чи спостерігачі на виборах.


german_flag_on_detailed_germany_map_by_jestemturk-d6a0aqfНІМЕЧЧИНА

info@plastde.org
www.plastde.org

Історична довідка. На початок 1956 р. головним завданням Пласту в Німеччині було збереження та продовження традиції проведення літніх пластових таборів. Від 1954 р. пластові табори проводилися, по можливості, в тому самому місці, а саме — на таборовій площі Гохлянд недалеко с. Кеніґсдорф. Після проведення V Крайового З’їзду СУП у Німеччині в грудні 1958 р., наступні, Шості Загальні Збори СУП у Німеччині відбулися аж 8 грудня 1962 р. на завершення відзначень 50-ліття заснування Пласту та 10-ліття існування пластових таборів у Німеччині. На час проведення З’їзду Пласт у Німеччині нараховував 273 члени.

Наступні чотири роки (1962-1966 рр.) діяльність українського Пласту в Німеччині проходила в руслі подальшого розвитку та розбудови організаційних осередків у Мюнхені, Штуттґарті, Карльсруе, Новому Ульмі, Авґсбурзі, Нюрнберзі та Інґольштадті, з яких найчисельнішим був мюнхенський осередок. У 1963 р. 35 членів українського Пласту з діяспори під керівництвом Атанаса Фіґоля та Андрія Ребета взяли участь в XI Світовому скавтському Джемборі в Греції, яке тривало від 31 липня до 11 серпня.


poland_mapПОЛЬЩА

www.plast.domiwka.info

Історична довідка. Пласт в Польщі має довгу традицію, перші гуртки на території сучасної Речіпосполитої були засновані кілька місяців після створення Пласту у Львові в 1912 році. Від відрождення Пласту у дев’яностих роках пластуни беруть участь у житті української громади в Польщі.

Пласт в Польщі це: пригоди, дружба, мандри та самовиховання. Пригодницький стиль життя ми проводимо на щорічних літніх таборах та акціях і вишколах, які відбуваються у всі пори року.


USA_Flag_Map.svg_normal

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

kps@plastusa.org
www.plastusa.org

Історична довідка. Пластуни у США були ще у 1920-1930-их роках, але офіційна Пласт у США оформився 1949 року. Станом на 2019 рік у США нараховується 22 станиці. Є три постійні пластові оселі тепер в Америці: Вовча Тропа в Іст-Четем, Нью-Йорк; Новий Сокіл в Баффало, Нью-Йорк; та Писаний Камінь в Клівленді, штат Огайо.


Ukraine_flag_mapУКРАЇНА

kps@plast.org.ua
www.plast.org.ua

Історична довідка. Пласт в Україні об’єднує близько 8 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні осередки Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні — інтелектуально-мистецький змаг «Орликіада», фестиваль творчості «День пластуна», спортивний змаг «Спартакіада», передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд». На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.