Начальний Пластун

Начальний Пластун стоїть на чолі Українського Пласту як уособлення його ідейної та устроєвої єдности, його безперервної дії і традиції. Він є ідейним провідником Українського Пласту та його почесним представником. (З «Грамоти про вибори і пост Начального Пластуна).

Права та функції Начального Пластуна мають головно почесний і репрезентативний характер. Начальним Пластуном може стати той, хто є заприсяженим членом Пласту з юнацтва; своїм життям і діяльністю дав доказ глибокого розуміння пластової ідеї, пластової дії та міцного прив’язання до Пласту; має довіру і пошану серед загалу пластунів та українського суспільства.

Начального Пластуна обирається на шість років (тобто через двоє Зборів КУПО) з правом повторного вибору на один термін, але він має право у будь-який момент скласти свої повноваження на руки Головної Пластової Ради.

 

Проф. Северин Левицький

Начальний Пластун у 1947—1962 рр.

Северин Левицький (пластове псевдо – Сірий Лев) – Верховний отаман Пласту (1924—1930 рр.), Начальний Пластун (1947—1962 рр.). Член 1-го куреня УПС ім. С.Тисовського. Старшина Легіону УСС та УГА, активний творець Листопадового Чину. Відзначений бойовими нагородами.

 

 

Д-р Юрій Старосольський

Начальний Пластун у 1972—1991 рр.

Юрій Старосольський — правник, громадський і пластовий діяч, член УВО, дійсний член НТШ та УВАН. Начальний пластун від 1972 до 1991 року. Член 3-го куреня УПС «Лісові Чорти». За довголітню громадську і наукову діяльність у 1977 р. відзначений орденом Вічного Вогню в золоті.

 

 

Д-р Любомир Романків

Начальний Пластун у 1997—2016 рр.

Д-р Любомир Романків — провідний науковець компанії IBM в галузі комп’ютерних технологій, винахідник процесів будови індуктивних і магнето-опірних мікроголовок для запису інформації. Активний пластовий і громадський діяч. Член 29-го куреня УПС «Сіроманці». Тричі обраний Начальним Пластуном (1997—2016 рр.). За значну пластову працю нагороджений орденами св. Юрія в сріблі та золоті.