Золота Булава«Золота Булава» – міжкрайовий вишкільний табір для юнаків та юначок. Цей табір кілька десятиліть поспіль успішно проходить у Канаді, і вже більше 15 років — в Україні.

На початку 60-х років минулого століття покійна пластунка-сеніорка Цьопа Паліїв робила спроби проводити вишкіл для гурткових. Ідея вишколу для лідерів маленьких груп відновилась у 1970 році в Канаді. Ентузіасти поширили ідею «Золотої Булави» на всю Канаду, а у 90-х «Золота Булава» прийшла в Україну.

Табір зорієнтований на 14— 16 рiчних лідерів маленьких груп та ставить за мету познайомити юнацтво із принципами ефективного провідництва, дати кожному учаснику нагоду реалізації його провідницьких якостей, сприяти повному розумінню пластової ідеї. Тут вони вчаться планувати свою роботу, створювати ефективну команду, співпрацювати у гуртку, полагоджувати конфлікти тощо.

Діти на таборі не мають багато фізичного навантаження, більшість часу проводять за спільними заняттями та куховарінням. Кухні тут відводять особливе місце: кожен гурток має свою, бо діти працюють не лише для того, щоб приготувати їжу, а в першу чергу, аби навчитися розподіляти ролі.

На таборі панує самоврядування. На початку табору діти пригадують ті знання, які теоретично здобували протягом року, а далі під опікою старших самі планують свою діяльність на тиждень та слідкують за її дотриманням. Невід’ємною складовою програми є гутірки на теми самовиховання, провідництва. Крім того, завжди обговорюється якесь актуальне питання.

Досвід показує, що цей табір стає дедалі популярнішим: всього ж, за роки його практикування в Україні, його учасниками стали понад 700 пластунів, у тому числі з Німеччини, Австралії, Польщі, Канади, Франції.

Share This