Пластові групи у світі

КРАЇ, ДЕ ДІЮТЬ НЕВЕЛИКІ ПЛАСТОВІ ГРУПИ

belgium_flag_map

БЕЛЬГІЯ

 

 

 

 

 

flag_map_of_austria-3333pxАВСТРІЯ

Австрія була на протязі століть історично пов‘язана з Україною і тому не дивно, що це було перше місце до імміграції інтелігенції. Саме тут були засновані одні з перших в Європі пластових гуртків для юнаків та куренів для старших пластунів, а згодом Пласт саме звідси поширювався за кордон до інших країн. Тому заснування Пластового осередку у Відні в 2015 році старшопластунами з різних міст України є не новостворенням, а радше відновленням організації.

Станом на 2017 рік в Пластовій Групі в Австрії є 3 новацькі рої та один юнацький гурток, що проводять регулярні сходини (щодругого тижня) при Українській Суботній Школі. Чисельність: близько 30 пластунів новаків та юнаків і близько 10 старшопластунів та сеніорів. В наступні роки осередок планує розширювати свою діяльність як у Відні, так і в інших містах Австрії.

Попри регулярні сходини з дітьми, Пластова Група проводить заходи які вже стали традиційними для пластунів та усієї української громади в м. Відень:

–          Відкриття Пластового Року;

–          Листопадовий Зрив;

–          Осінній Рейд;

–          Передача Вифлеємського Вогню Миру громаді у Відні та допомога пластунам з України;

–          Пластовий Вертеп;

–          Свято Колодія;

–          Свято Весни для австрійських пластунів та гостей з-за кордону.

Детальнішу інформацію про Пластову Групу в Австрії можна отримати на сайті організації.

Контактна особа: Таня Ірха
plast.in.austria@gmail.com

www.plast.or.at

Flag_Map_Of_Estonia-250x250ЕСТОНІЯ

Перші спроби організувати Пласт в Естонії відбулись ще у 2007 році. З того часу українські пластуни щороку на Різдво привозять Вифлеємський Вогонь Миру українській громаді Естонії, а також беруть участь у форумах та зустрічах. Ростислав Чикальський був неодноразовим учасником пластових таборів в Україні, а також ЮМПЗ 2012.

Контактна особа: Ростислав Чикальський

 

ireland-flag-mapІРЛАНДІЯ

9-10 червня 2012 р. в Ірландії було проведено перший вишкіл для батьків, а також експериментальне Свято Весни поблизу Дубліна.  27 листопада 2012 року було іменовано перших пластунів-прихильників в Ірландії.
 Станом на 2014 рік в Ірландії є дві українські сім`ї, що провадять виховну діяльність. Їх діти брали участь у пластовому таборі у Великій Британії 2012 та 2013 років, а також були учасниками ЮМПЗ 2012.

Контактна особа: Олександр Яворський

1280px-Flag-map_of_Latvia.svgЛАТВІЯ

Перші кроки щодо організації Пласту в Ризі були зроблені ще у 2009 році. Сьогодні Пласт – НСОУ та Організація української молоді та дітей Латвії мають підписаний договір про співпрацю та підтримку української молоді в Латвії. 5 років поспіль пластуни організовують передачу Вифлеємського Вогню Миру в Ризі та інших містах, а також беруть участь в українських фестивалях, що їх організовує латиська діаспора.
Сьогодні ведеться підготовка щодо юридичної реєстрації Пласту – молодіжної організації українців Латвії та проведення Свята Весни і першого пластового табору.
Контактна особа: Ольга Берга

slovakian-flag-mapСЛОВАЧЧИНА

 

 

 

 

 

255px-Flag-Map_of_Sweden.svgШВЕЦІЯ

Перші кроки щодо організації Пласту – новацьких роїв – у Стокгольмі зробила пластунка зі США, що переїхала до Швеції, Мотря Яремко. Також у Стокгольмі проживає пластун з Тернополя – Роман Нагуляк.
Сьогодні йде підготовка до іменування перших пластунів у Швеції, а також до організації Свята Весни

 Контактна особа: Мотря Яремко

793px-Flag_map_of_Romania.svg_

РУМУНІЯ

 Український Пласт останні 3 роки тісно співпрацює з українськими молодіжними організаціями Румунії, зокрема з філіями Союзу українців Румунії в Клужі, Бухаресті та Тімішоарі. У ці роки пластуни передавали Вифлеємський Вогонь українцям Румунії, а також провели серію презентацій фільму про Карпатську Україну (презентація відбулись у Клужі та Бухаресті за підтримки СУРу та Посольства України).
Наразі ведеться робота щодо організації гуртків та проведення пластових заходів.
Контактна особа: Олександр Греченюк