Крайові організації — члени КУПО

Flag_Map_Of_Australia

АВСТРАЛІЯ

Перші пластуни приїхали до Австралії 1948 року. Прибуваючи до різних місцевостей, вони гуртувалися самочинно і починали творити перші пластові з’єднання. В липні 1951 відбувся перший Крайовий Пластовий З’їзд. Організація найактивнішо працювала підчас 60-70их рр., коли членство підросло до понад 900.

Сьогодні пластова праця продовжується в Мельборні, Сіднеї, Брізбені, Аделаїді, Канберрі та Джілонґу. Протягом року Пласт в Австралії проводить різні літні, лещетарські та мандрівні табори та вишколи. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щомісячних заняттях.

Голова КПС – пл. сен. Пилип Ботте, ЛЧ
president.kps@plast.org.au
www.plast.org.au

Flag_Map_Of_Australia

АВСТРІЯ

Австрія була на протязі століть історично пов‘язана з Україною і тому не дивно, що це було перше місце до імміграції інтелігенції. Саме тут були засновані одні з перших в Європі пластових гуртків для юнаків та куренів для старших пластунів, а згодом Пласт саме звідси поширювався за кордон до інших країн. Тому заснування Пластового осередку у Відні в 2015 році старшопластунами з різних міст України є не новостворенням, а радше відновленням організації.

Детальнішу інформацію про Пластову Групу в Австрії можна отримати на сайті організації.

Контактна особа: Таня Ірха
plast.in.austria@gmail.com

www.plast.or.at

flag_map_of_argentinaАРГЕНТИНА

 

 

 

 

 

Голова КПС – ст.пл. Маріяна Андрусяк, Верх.
info@plast.org.ar
www.plast.org.ar

great-britain-flag-mapВЕЛИКА БРИТАНІЯ

 

 

 

 

 

Голова КПС – пл. сен. Марія Бабич
www.plast.org.uk

canada_flag_mapКАНАДА

Пласт в Канаді почав свою діяльність в 1948 році, коли приїхала по-воєнна хвиля української іміґрації. Перша офіційно зареєстрована група Пласту повстала в місті Вінніпеґу. Сьогодні діють пластові осередки (станиці) в сімох містах Канади – Едмонтон, Калґарі, Вінніпеґ, Оттава, Монреаль, Сейнт Кетеринс а найбільший осередок є в Торонті. Членство Пласту в Канаді є около 1500. Пласт є незалежною молодечою організацією, зареєстрованою під канадським законом, але провадить свої зайняття в українській мові.
Основні зайняття наймолодших пластунів це тижневі сходини і щорічні – літні чи зимові – табори. Новацькі табори проводяться по станицях, а юнацькі – на заміну, курінні чи крайові.

Через великі простори, крайові табори відбуваються в різних частинах Канади і використовують можливості канадської природи – зокрема Скелястих гір, рік та озер східної Канади. Щорічно організуються вишколи виховників, і пластовий провід старається дбати про те, щоб виховники дітей були належно підготовані і кваліфіковані.

Пластова молодь в Канаді вчиться в державних школах – англо або франко-мовних але – щоб зберегти українську ідентичність, Пласт вимагає навчання в українських суботніх школах чи курсах українознавства. За своїх 67 років існування в Канаді, Пласт досягнув рівень стабільности, структури і майна. Чотири осередки мають власні будинки-домівки, два придбали свої оселі на таборування.

Пласт співпрацює із українськими громадськими організаціями і установами і старається дотримуватися свого гасла “лицем до громади”. Пластуни займають провідні ролі в громадських організаціях – в студентських клюбах чи в Конґресі Українців Канади – організаційній надбудові української громади. Пластуни з Канади також беруть участь в різних акціях в Україні – як виховники на таборах чи спостерігачі на виборах.

Голова КПС – пл. сен. Богдан Колос, КВ
plast@plastcanada.ca
www.plast.ca

german_flag_on_detailed_germany_map_by_jestemturk-d6a0aqfНІМЕЧЧИНА

 

 

 

 

 

Голова – пл.сен. Степан Дем’янів
plast@gmx.net
www.plast-scouting.de

poland_mapПОЛЬЩА

 

 

 

 

 

Голова – ст.пл. Олена Боднар, Од
www.plast.domiwka.info

USA_Flag_Map.svg_normalСПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

 

 

 

 

 

Голова КПС – пл. сен. Юрій Гук, ВБ
kps@plastusa.org
www.plastusa.org

Ukraine_flag_mapУКРАЇНА

Пласт в Україні об’єднує близько 8 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні осередки Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні — інтелектуально-мистецький змаг «Орликіада», фестиваль творчості «День пластуна», спортивний змаг «Спартакіада», передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд». На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.

Голова – пл.сен. Юрій Юзич, ОЗО
kps@plast.org.ua
www.plast.org.ua