10-14 серпня 2020 р. відбувся Вишкіл Впорядників Пташат ч. 10 «Велика таємниця». А потім ще два дні ми мали практику, також онлайн. І це не біда, що він був в онлайн-форматі, бо саме це дало можливість провести найчисельніший в історії вишколів впорядників пташат і міжкрайовий захід.

Всього зголосилося 40 учасників та учасниць, які представили 4 країни: Україну, Францію, Німеччину та Великобританію. «Основним завданням ми собі ставили – надихнути майбутніх впорядників та впорядниць на роботу з пташатами, – розповідає пл. сен. Ганна Типусяк, заступниця комендантки з впровадження легенди. Для нас важливо було з’ясувати перестороги учасників та обернути їх на позитивні емоції та впевненість у власних силах.»

Найпершим, що забезпечує таке відчуття, є розуміння, що ми працюємо в команді. Впорядниця гніздечка завше може розраховувати на активну участь батьків у підготовці сходин чи переведенні табору. Як побудувати такі стосунки? – ми розповідали на гутірках, мали дискусії та роботу у малих групах. Випускники та випускниці вишколу знають, що можуть (майже 24/7:) розраховувати на підтримку досвідченіших впорядниць, бо саме з цього вишколу ми розпочали системну роботу групи менторів.

«Велика таємниця» став продовженням Програми розвитку Уладу пластових пташат, яку ми створили і почали активно запроваджувати з початку 2020 року, одразу як на 20 Зборах КУПО було прийнято рішення про формування уладу. Цьогоріч буде проведено ще декілька важливих вишколів, найближчий за часом – це Вишкіл Впорядників Пташат для Пластових Груп Європи.

«Ініціатива проведення такого вишколу народилася ще минулоріч, коли ми, Булавою та КВ України активно підтримували поодиноких впорядників пташат на території Європи. Та лиш зараз є можливість реалізувати наш проект, коли ми апробували і змирилися з онлайн-форматами такого важливого етапу навчання. Більше того, ми знаємо, що МОЖЛИВО надихнути і через екран комп’ютера! Адже бачимо результати. Після вишколу 25% учасників набрали нові гніздечка, і ще 15% планують до завершення року це зробити, – ділиться враженнями Булавна УПП України та інструкторка ВВП ч. 10, ст. пл. Дзвінка Васишак, КВ»

І про команду проводу та інструкторів. Саме «завдяки короні» давня моя мрія дістала реальні шляхи реалізації. Єдність усіх пташат світу формується щодня, коли ми втілюємо спільні проєкти, коли більше дізнаємося про буття пташат з різних країн, коли провадимо спільні сходини. Пригадуєте, ми розповідали вам про досвід міжкрайових сходин? Наступні спільні сходини ми запланували із пташатами з Клівленду.

А команда десятого вишколу УПП стала для мене найкращими партнерками в світі! Ми об’єдналися заради пташат різними станицями з цілої України: писарчиня з Дніпра, інструкторки з Києва, Стрия/ Жидачева, Хмельницького, Івано-Франківська і Львова. Раніше ми працювали кожна у своїй станиці, а віднині – ми разом! Ці люди горять ідеєю, вміють ділитися іскрою, запалювати серця! Тепер це не таємниця 😉

Матеріал:
Комендантка ВВП «Велика Таємниця»
пл.сен.праці Ольга Кальбус, ЧХ

Share This