Подружжя скаутів з Уельсу, Великобританія, спільно з пластунами з України й Австрії ініціювало і проводить акцію з відправлення гуманітарних вантажів до України

Якщо хочеш, щоб твій задум здійснився – бери і роби!

Таким девізом керуються скаути по всьому світу, коли чинять добру справу. Саме так зробило і подружжя скаутів Кері і Девід Карлаєн (Ceri and David Carlyon) з міста Уск, що в Уельсі, Великобританія, коли дізналося про військове вторгнення Росії на територію України. Вони були глибоко вражені руйнаціями і стражданнями, яких зазнало мирне населення України з перших днів війни.

Кері і Девід негайно вийшли на зв’язок зі знайомою пластовою родиною Ярослава і Вікторії Колодій з України (з якими кілька років раніше потоваришували завдяки Cwmbran business Welsh Connection і українському бренду KozaDereza.ua Koza Dereza Manufacture) та запитали про те, чим можуть бути корисними. Вони провели акцію зі збору пожертв та придбали два автомобілі, щоб передати їх у користування гуманітарній організації в Україні. Обидва автомобілі були завантажені різноманітними предметами першої необхідності, такими як:

  • Медичні засоби;
  • Гуманітарна допомога, як-от підгузки, дитяче харчування, продукти довготривалого зберігання, засоби гігієни;
  • Деякий одяг;
  • Навіть оборонне спорядження – каски, жилети, ліхтарі, далекоміри.

Цими двома машинами Кері та Девід вирушили з Уельсу в напрямку кордону з Україною. Діставшись до Відня за півтори доби, вони передали гуманітарну допомогу австрійським пластунам і вже 6 березня 2022 року вантаж прибув до України.

Пані Карлаєн очолювала групу у Gwent Scouts, пан Карлаєн є Окружним Скаутським Комісаром (County Scouting Commissioner) та щиро вірять у принципи скаутингу, які базуються на активній волонтерській праці та допомозі ближнім. Під час подорожі до України вони зробили зупинку на перепочинок у Відні, Австрія і мали нагоду зустрітися з австрійськими та українськими пластунами, яким на згадку подарували скаутські хустки із символікою скаутських осередків Gilwern Scout Group 1st Gilwern Scout Group, Monmouthshire Scout District, Gwent Scouts and Scouts Cymru (Wales) на знак єднання скаутів зі всього світу заради здійснення доброї мети. Своєю ініціативою Кері та Девід Карлаєн кинули заклик до дії всім скаутам Великобританії та світу.

Завдяки активним зусиллям скаутських родин Карлаєн та Колодіїв на даний час вже 18 автомобілів з гуманітарною допомогою були доставлені до міста Тернопіль.

Акція не припиняється і подальший збір коштів на гуманітарну допомогу відбувається тут

Джерела:

  • Пласт Австрії
  • https://www.facebook.com/gilwernscoutgroup
  • https://monscouts.org.uk/
  • http://www.gwentscouts.org.uk/
  • http://www.scoutscymru.org.uk/
Share This