27 листопада 2021 року – в останню суботу листопада – Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. Пластуни взяли активну участь у вшануванні пам’яті в своїх осередках та долучились до акції “Запали свічку пам’яті”.

Український Пласт

Внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років Україна втратила мільйони людських життів.

Сталінський режим використовував покорення голодом, як інструмент закріплення влади, ліквідації українських селян, супротивників режиму та придушенням спроб побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави.

Радянський режим вжив заходів, щоб стерти пам’ять про вбивство мільйонів українців, але пам’ять народу є незнищенною, і з становленням незалежності України заборону говорити про Голодомор було зірвано.
Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – пам’ятати про кожного, хто загинув від голоду, і передати пам’ять про цю трагедію.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять всіх жертв цих страшних подій, говоримо про них на весь світ, щоб більше жодній країні не довелось переживати таких темних часів.

Станиця Лондон

Згадуємо мільйони жертв Голодомору в Україні (1932-1933) разом з моїми пластовими друзями

Аліканте, пластовий осередок в Іспанії

В день пам’яті жертв голодоморів пластуни міст Валенсія та Аліканте 27 листопада 2021 р. запалили свічечки в домівці та у церкві

Пласт Бельгії

Молитовно єднаємося із усією країною і з тими, що за її межами.

Пласт Херсон

День пам’яті жертв Голодомору. Рій “Саламандрики” вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання, запалили свічку і поставили у вікні. Розуміючи події минулого ми можемо творити майбутнє.

Пласт Хмельницький

Сьогодні ми вшанували пам’ять жертв Голодоморів. Внаслідок масштабних злочинів у 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 роках Україна втратила мільйони людських життів.

Пласт Дніпро

У День пам’яті жертв голодоморів пластуни Дніпра провели вуличну акцію “Їдло 32-33”. На центральній площі міста юнаки і новаки з Пласт. Дніпро. продемонстрували їжу, якою рятувалися від голоду українські селяни в 32-33-му роках.

Пласт Зимна Вода, Львівська область

Не маємо права забувати страшну правду про ГОЛОДОМОР, щоб історія не повторилась…
Сьогодні в с. Зимна Вода вшанували пам’ять жертв Голодоморів.

Пласт Торонто, Канада

27 листопада міжнародний день пам’яті жертв Голодомору. Ми пам’ятаємо тих, хто загинув під час Голодомору в 1932-1933 роках. Вічная пам’ять

Пласт на Волині

Щороку на останню суботу листопада припадає День пам’яті жертв Голодоморів. 27 листопада 2021 р. на Замковій площі відбулась панахида та загальнонаціональна акція “Запали свічку”🕯

Пласт Черкаси

Це фото зі свічкою сьогодні новак Богдан зробив сам, вперше відвідавши Пласт Черкаси

Під тином лежать мертві люди.
Це — голод… Почався терор.
Ходили по хатах іуди,
Гадюче нашестя потвор.

Сейнт Кетеринс, Канада

У суботу 27-ого листопада 2021 р., пластуни зі Станиці Сейнт Кетеринс, Канада, вшанували пам’ять жертв Голодомору.

Пласт Житомир

Найменші пластуни-новаки провели гутірки та майстерки присвячені до Дня пам’яті жертв голодоморів. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

Share This