2 жовтня 2021 року у Ризі в Латвійському музеї народної архітектури та побуту просто неба відбулось відкриття нового пластового року українських скаутів.

Першим з трьох головних обов’язків пластунів є бути вірним Богові та Україні, а тому урочистий захід розпочався з Пластового молебню, який провів священник Роман Сапужак, а потім привітав усіх пластунів з початком нового пластового року та побажав Божого благословення.

У перебігу заходу були внесені прапори України та Латвії, а також особлива пластова хоругва, виготовлена та подарована Пласту Латвії отцем Міхалом з Болгарії, пролунав пластовий гімн, писар — юнак Марко зачитав наказ про початок нового пластового року.

До відкриття пластового року також приєднався представник Посольства України в Латвії – перший секретар Євген Янковський – він привітав молодь Пласту з новим сезоном, побажав пластунам чудових вражень, нових друзів та задоволення від цікавих пригод, а також подякував провідникам Пласту в Латвії за популяризацію українського скаутського руху в Латвії та виховання молоді в українських традиціях.

А потім почалася Велика Гра (і ми старалися дотримуватися правил чесної гри!) — цього разу це був змаг (пластове змагання), підготовлений новацькою виховницею Оленою Сапужак та головою латвійського осередку та юнацьким виховником Володимиром Іваницьким: для розігріву перетягували канат, а потім, розділившись на дві команди, поступово виконували спеціальні точки — спортивні та інтелектуальні завдання для перемоги у змазі, наприклад, відповідали на запитання вікторини (про історію України, Пласт та чимало інших), творили з мотузки геометричні фігури (вчилися координувати свої дії у команді), в особливий спосіб переправлялися через “річку” та інші ігри.

На кожній точці стояли виховники та помічники-батьки, що слідкували (та допомагали), щоби усі умові завдань були чесно виконані. Розгадавши зашифровані особливі слова та зібравши спеціальний ключ, пластуни подалися на пошуки скрині, яку успішно знайшов юнак Ярослав. Відімкнувши її, знайшовся “скарб” – заслужені відзначки для нового однострою (уніформи) наших дітей.

Після того спортивні ігри продовжувались до нестями!

А завершилося відкриття року “хвилинкою подяки”, коли усі присутні, взявшись за руки, дякували один одному за те, що йому чи її здалося важливим.

Щиро дякую усім за допомогу у підготовці багатогодинного заходу, зокрема, старшопластунові зі Львова Данилові Лилю, усім фотографам та іншим помічникам — особливо батькам пластунів.

Велика Гра Пласту триває!

Джерело: Пласт у Латвії

Share This