СКОБ! Друзі пластуни і пластунки,

2019-ий рік пройшов під знаком святкування 30-ліття віднови Пласту в Україні. 1989 року за сприяння українців з діаспори Пласт відновив свою ходу, щоправда не без перешкод з боку ще діючої імперської системи СРСР. На щастя, пластунам вдалось перейти через ці терни і успішно вибудувати найбільшу на сьогодні дитячу виховну організацію. А 17 грудня 2019 року стараннями 361-го народного депутата Верховна Рада прийняла Закон України “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху“. А це відкриває нову сторінку у діяльності нашої Організації.

2019-ий рік – це також і рік 70-ліття Пласту в США, адже саме по Другій світовій війні, після великої хвилі еміграції на нові землі, пластові станиці почали активно творитися в США та Канаді від 1948-1949 року. 2019-ий, не забудемо згадати, це і рік 70-ліття початку пластової праці в Австралії та Аргентині. Саме ця пластова праця виховала сотні визначних українців своїх країн, котрими ми можемо сміливо пишатися і котрі “не зламали своїх присяг” у складних умовинах життя.

У 2019-му сповнилося також 90 років першому пластовому гуртку у Манчестері, Великобританія, що постав був після зустрічі з пластунами Закарпаття. Ми також щиро радіємо з того, що цього року набула великого розвою виховна праця у Німеччині, Польщі та Словаччині.

2019-го року під час ХХ Зборів до Конференції Українських Пластових Організацій приєднався новий край – Австрія. З цієї нагоди складаємо щиру подяку пластунам у Австрії та у всіх 17 нових осередках, що створились за останній час. Гарної вам Великої Гри та Чару Пластування!

Друзі-пластуни, щиро бажаємо вам у новім році бути сильними у своїх починах та ділах, ширити навколо себе красу і добро, обережно минати зрадливі яри, працювати над собою так, щоб скоро і бистро розуміти, що потрібно для Батьківщини і яким шляхом вести її в краще майбутнє!

З пластовим привітом, СКОБ!

Святослав Гординський «Із світлом зірки, на святий вечір» (видавництво «Союзний базар», Львів)

Святослав Гординський «Із світлом зірки, на святий вечір»

пл.сен. Ігор Микита, ЛЧ,
від імені Головної Пластової Ради

пл.сен. Мирон Спольський, ВБ
від імені Головної Пластової Булави

Теги:
Share This