15-16 лютого 2020 р. у Відні, за організаційної та фінансової підтримки Головної Пластової Булави відбулась Перша зустріч представників пластових осередків Европи. Участь в Зустрічі взяли пластуни з Австрії, Бельгії, Латвії, Кіпру, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Фінляндії, Франції та України.

Від ГПБ участь взяли т.в.о. Заступника Голови ГПБ пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ, Діловод видавництва та інформації — пл.сен. Микола Музала, V, Головна булавна УПН – пл.сен. Оля Фегецин, ПС, та СО Марічка Білінська, Заступник Головного Булавного УПЮ ст.пл. Люба Журко, СВ.

Скайпом під час гутірок приєднались Голова ГПБ — пл.сен. Мирон Спольський, ВБ, Діловод фінансів та господарства — пл.сен. Богдан Савицький, ЧК, Головний Булавний УСП – ст.пл. Іван Чир, та Головна Булавна УПС – пл.сен.довір’я Леся Федоренко, Гр.

пл.сен. Мирон Спольський, ВБ, Голова ГПБ:

Створення Координаційної Ради Пластових Груп – важливий крок в розвитку Пласту в Європі. Ми робимо Пласт доступним для української діаспори, яка поселилася в усіх країнах Європи і які шукають українське середовище для виховання своїх дітей як добрих громадян своїх нових країн і вірних Україні. Головна Пластова Булава буде робити все можливе, щоби ці групи розвивалися та ставали повноцінними крайовими організаціями в цих країнах.

Зустріч мала на меті виробити підходи в управлінні новими пластовими осередками у Европі, визначити головні пріоритети роботи з новацтвом та юнацтвом (створення систематичної виховної праці), обговорити різні проблеми, що виникають в осередках, поділитись досвідом, обмінятись думками.

Головним підсумком зустрічі стало створення Координаційної ради пластових осередків у Европі та обрання її членів.

пл.сен. Христина Санторе, ЛМ:

Зустріч була дуже корисною та надихаючою , і я впевнена що ці два інтесивні дні, під час яких ми краще познайомилися, обмінялися досвідом та поділилися успіхами та викликами, нам допоможуть спільно та ефективно координувати виховну та адміністративну працю наших груп і разом забезпечити подальший розвиток Пласту в Европі. Дякую всім представникам груп та інструкторам за участь та увагу. Складаю особливу подяку колегам координаційного центру та Головній Пластовій Булаві за підтримку, співпрацю та довіру.

Пл.сен. Оксана Водотика, ЛМ:

Зустрічі пластунів у Відні стали вже традицією. Цьогорічний збір став об’єднавчим для всіх европейських осередків. Було створено Координаційну раду та обрано її членів. Рада покликана перш за все налагодити активну комунікацію між групами та допомагати ефективно працювати кожному вже існуючому та новоствореному пластовому осередку. Учасники з’їзду мали також напружений графік спеціалізованого вишколу, який охоплював питання заснування, адміністрування і розвитку пластових груп в Европі

Координаційний центр пластових осередків у Европі

Голова – пл. сен. Христина Санторе, ЛМ (Нідерланди)
Координатор роботи УПН – пл.сен. Оксана Водотика, ЛМ (Австрія)
Координатор роботи УПЮ – пл.сен. Борис Франкевич, V (Німеччина)
Координатори роботи УСП/УПС – ст.пл. Оленка Слободяник, ШОК (Польща) та ст.пл. Мирослав Колодій, ЛЧ (Австрія)
Секретар та координатор інформації та медіа – ст.пл. Оленка Бондар (Франція)

Якщо у вас виникли питання до Координаційного Центру Пластових Груп Европи чи до одного координатора зокрема, можете звертатись до нього особисто, або ж на цю сторінку, або ж на мейл plast.europe@gmail.com.

Зустріч відвідав також і Владика Борис Ґудзяк, Голова опікунської ради Пласту.

https://www.facebook.com/plast.org/videos/497686094272913/?__xts__%5B0%5D=68.ARBBQQrbDxhO6vX8F-e88b-ioYlhMqdnBFCAXW62jAn_gZYlvY9wshaurB7EuSC6P7RuQxhQ-YgmnX0355Fz9ilpvGk9waWBOZVNj7oMi-Zi2lrN4KTa7a8-N6E_r-X6zgTv9wXB8mqJbGsAh0ja8UXpMTYdsl6pfshpLwZk8TIgtrWUYGi6fwSNpKETQ_iQ_1WOJNdwGmuwh9dzc2SVMcmGQ0Kti3XrAhGvBqpvjX9UQLird3ZvexWcRotvTjdVavwL4Ch2fkGlVXf6HgwuYxMICJTR8aRealIKpvfJ_uhqvz7SyQYwR2UYqtxao3utW_OwUVVhb2wvwSWtaKBQyJvhqEhShssH&__tn__=-R

*

Від імені Головного проводу Пласту висловлюємо щиру подяку організаторам та учасникам зустрічі, а також Владиці Борисові Ґудзяку.

Share This