81 рік тому українці Закарпаття здійснили спробу відновити українську державність. Під гуркіт гармат, в оточенні ворогів вони проголосили незалежність Карпатської України.

Століттями цей край, який поетично звали Срібною Землею, був під владою інших держав. Але прагнення єдності з братами і сестрами, що живуть по той бік Карпат, не згасало в серцях закарпатських українців. У них не було інших союзників, окрім українців Галичини, Волині, Буковини, Наддніпрянщини.

Угорщина з благословення Третього Рейху та за сприяння Польщі атакувала молоду державу, Радянський Союз аплодував знищенню нового українського П’ємонту, інші держави просто відвернулися від цієї наруги над засадами міжнародного права і волевиявленням українців Закарпаття.

Але ті не скорилися і не зрадили своєму покликанню. У перших лавах тих, хто будував і захищав Карпатську Україну, були пластуни і пластунки з усіх українських земель.

Пам’ятаймо про їх подвиг, будьмо гідні їхньої відваги!

Від імені Головного Проводу Пласту схиляємо голови в пошані до пластунів, захисників Карпатської України, її провідників, Президентові о. Августинові Волошину, урядові, членам Сойму, воякам Карпатської Січі та усім невинно убієнним у березневі дні 1939 року.

З пластовим привітом СКОБ!

Голова Головної Пластової Ради
пл.сен. Ігор Микита, ЛЧ
Голова Головної Пластової Булави
пл.сен. Мирон Спольський, ВБ
Редактори проекту “Історія Пласту”
пл.сен. Іван Гоменюк, ЦМ, пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ

Додатки:

Share This