28 квітня 2020 року відбулась онлайн нарада президії Головної Пластової Булави.

Серед головних питань розглядалась подальша діяльність Пласту у краях через прийняття рішень урядами країн щодо боротьби з COVID-19. Голова ГПБ пл.сен.дов. Мирон Спольський, ВБ, наголосив на дотриманні рекомендацій ВООЗ задля уникнення поширення вірусу COVID-19, і, у зв’язку з чим буде подано рекомендацію скасувати проведення міжкрайових та крайових таборів у 2020 році. Найближчим часом вийде Лист-заява ГПБ з позицією щодо цього питання. Наразі ж рекомендуємо продовжувати пластувати онлайн 🙂

Під час наради відповідні Головні Булавні подали звіт щодо своєї діяльності. Зокрема, ГБ УПЮ пл.сен. Марко Якубович, ЛЧ, та пл.сен. Оля Фегецин, ПС, ознайомили з підготовкою перших онлайн вишколів для виховників УПН та УПЮ. Головний Булавний УПЮ також розповів про першу зустріч ГБ УПЮ з усіма Референтами УПЮ країв, а також – підготовку змін до пластових юнацьких проб та поінформував про розробку протоколів безпеки для Пласту. Також ГПБ на подання ГБ УПЮ затвердила гетьманську вірлицю у Станиці Клівленд – пл.вірл. Богданку Гарматій.

Головна Булавна УПН також наголосила, що у травні 2020 стартує програма менторів та онлайн дошколи для новацьких виховників. І звернула увагу, що наразі готується запит для друку матеріалів УПН для потреб країв.

Ст.пл. Іван Чир, ОЗО, Головний Булавний УСП розказав про діяльність булави, звітування куренів та майбутню стратегію щодо організації діяльності уладу. Також наголосив, що Булава оновила свій сайт.

Пл.сен. Леся Федоренко, Гр., наголосила про важливість звітування куренів УПС (станом на час наради прозвітувалось тільки 18 з 46 куренів). Відтак розказала про оновлення сайту Булави УПС та роботу над внесенням змін до Правильника Пластового Сеніорату.

Діловод спеціальних доручень пл.сен. Андрій Ґеник-Березовський, V, розказав про початок засідання Робочої комісії з розробки Підручника Безпеки.

Ст.пл.гетьм.вірл. Софія Захарчук, Діловод координації Північної і Південної Америки, поінформувала про працю комісії щодо підготовки програми обмінів виховників та учасників між краями на 2021 рік.

Тимчасово виконуючий обов’язки Заступника Голови ГПБ пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ, проінформував про підготовку до онлайн вишколів УПН та УПЮ для виховників з осередків у Европі. Також, 4 квітня 2020 року відбулась перша онлайн зустріч усіх представників пластових осередків Европи з Координаційним центром. Нагадаємо також, що 23 березня 2020 р. ГПБ затвердила положення про Координаційний Центр).

Бережіть своє здоров’я та своїх близьких і рідних! Залишайтеся з нами та слідкуйте за свіжими новинами на plast.org 😉

Ґенеральний секретар

ст.пл. Наталія Босак-Ковалик, Гр

Теги:
Share This