Активність лиш однієї пластової станиці в Америці у допомозі Україні…

…а кожна станиця працює.

Однією з переваг бути пластуном є виховання, що готує рішуче діяти у непередбачених обставинах. 24 лютого 2022 шокував цілий світ і було важко усвідомити жах початку війни, особливо за океаном.

Але наступного дня пластуни зі станиці Клівленд, штат Огайо, США взялись до роботи. Першим завданням стало виготовлення аптечок невідкладної допомоги. До цього були залучені юнацтво, їхні батьки та старші пластуни. Групи збираються кілька разів на тиждень щоби пакувати ці аптечки. А новацтво та пташата долучаються написанням листів та малюнками, що супроводжують кожну партію аптечок. Пластуни дали клич по своїх школах та у соціальних мережах, і завдяки цьому більшість складників були надіслані чи зібрані, як пожертви.

Пластуни-старшокласники відразу почали залучати для допомоги свої школи. Школа Св. Ігнатія мала цілий день присвячений Україні. Пластун Андрійко Якубович мав виступ у школі про те, що для нього означає бути українцем, а пластун Микола Раковський заініціював збір складників до аптечок. Також ця школа пожертвувала кошти зібрані з обіду. Пластуни зі школи Падуа виготовляли жовто-сині стяжки та продавали їх учням та працівникам школи, а потім виготовляли ці стяжки на замовлення з інших шкіл. У школі Walsh Jesuit пластуни зібрали велику суму грошей та багато медичних матеріалів. Школа Св. Йосифа мала День Солідарності з Україною, для котрого пластунка Меланя Тимош виготовила шпильки із соняшниками та виписала коротко інформацію про Україну. Учениці цієї школи написали листи для українських захисників.

Пластуни нашої станиці також підтримують Україну у своїх коледжах. За короткий час вони зібрали понад $10000. Пластунка Ліда Лісовська організовує вироблення аптечок невідкладної допомоги в Університеті Кенту, заохочуючи до роботи та пожертв студентів.

Пластуни цієї станиці також залучують місцеві бізнеси. Завдяки пекарні «Rudy’s Bakery» лише за один день зібрано понад $11000 від продажу печива та грошових пожертв покупців. «Rudy’s Bakery» також отримала пожертву $10000 для пластового фонду допомозі Україні від St. Colette римо-католицької церкви. Італійська винарня «Michael Angelo’s» запропонувала провести вечір італійської опери, на котрому співала місцева оперна співачка Юлія Гуленко з іншими виконавцями. Вечір зібрав майже $10000.

І це лише початок! Пластуни станиці Клівленд й надалі працюватимуть над різними ідеями зібрання коштів та медичної допомоги. Підтримка пластової родини в Україні є для них головним обов’язком. СКОБ!

Текст: Оля Калівошко, Пластова Станиця Клівленд, США, 6 квітня 2022 року

Share This