Історія пластового руху на Луганщині починається ще в далекому 1998 році, проте найбільший і найактивніший етап припадає на післявоєнні часи – момент, коли Схід потребує національного пробудження найбільше.

Справа в тому, що як географічно, так й ідеологічно м. Сєвєродонецьк є досить ізольованим від Західної України, регіонів, де Пласт має досить велике членство. Однак, “нове покоління” пластунів нашої станиці має тенденцію долати бар’єри, обмінюватися досвідом, відвідувати численні крайові акціїї та табори й знаходити друзів у найвіддаленіших куточках України.

Саме це стало рушійним моментом в історії Пласту в Сєвєродонецьку. Ми зрозуміли, що в нас є всі ресурси та можливості вийти на абсолютно новий рівень розвитку – створити перший курінь Луганщини.

Найголовнішою метою такого відповідального кроку є створити нову платформу для розвитку для дівчат, забезпечити продовження втілення Ідеї Пласту в осередку, створити додаткову мотивацію для всебічного виховання юначок станиці.

Сьогодні відбулась найочікуваніша подія року у пластунок Сєвєродонецька – нам пов’язали курінні хустки. До цього моменту, ми, напевно, готувались з народження. Неможливо передати емоції, які відчувалися в момент зняття малинової. Те, до чого ми прагнули більше 6 місяців,те,чим ми горіли,те,що допоможе нам досягнути вершин – нарешті стає реальністю. Можливо для когось це не так важливо звучить, але для нас цей день увійде в історію.

Насправді,найбільша гордість – те що ми перші. Уявляєте? До нас ще не було тих, хто захотів би повернути історію східного Пласту на 180 градусів. Це тільки початок. Вже неодмінно скоро про підг.к.ім. Ганни Попович буде говорити вся країна !Головне – почати. Фундамент закладено, а отже і вежа української ідентичності на Донбасі буде розбудовуватися значно швидше!

Джерело: Пласт у Сєвєродонецьку

Share This