Ярослав Скрипник народився 11 вересня 1921 року в Станиславові (нині Івано-Франківськ), Україна. Вивчав математику і хімію в Польщі й Австрії. Отримав професійну підготовку в Канаді, спеціялізуючись у галузі виробництва цементу.

Вступив до Пласту як новик у Станиславові у 1926 р. В Німеччині був зв’язковим в таборі переселенців у Корнберґу. В Канаді був фінансовим референтом КПС.

10 квітня 1968 року був обраний дійсним членом Хімічного інституту Канади (The Chemical Institute of Canada). На пенсію відійшов з посади головного хіміка у «Genstar – Іnland Cement» (1986 р.). Був представником «Inland Cement» в багатьох технічних асоціяціях та комітетах, що встановлювали норми для цементу та бетону («Canadian Standards Association», «The Portland Cement Association», «The American Petroleum Institute», «American Standards for Testing Materials», та інші). За свій внесок у встановлення норм та розвиток цементової технології був відзначений грамотами та листами подяки.

Ярослав Скрипник брав активну участь в суспільно-громадському житті. Він був одним із засновників і президентом Клубу українських професіоналістів і підприємців у Ріджайні (провінція Саскaчеван), членом ради директорів такого ж клубу в Едмонтоні (провінція Альберта), активним членом «Lions Club», що займався питаннями інтелектуального розвитку молоді та допомогою сліпим. Ярослав Скрипник був одним із засновників та членом ради директорів едмонтонського відділу Української суспільної служби, головою відділу Комітету українців Канади в Ріджайні та Едмонтоні, станичним пластової станиці в Едмонтоні, а також брав участь в роботі інших українських та загальноканадських громадських та суспільних організацій («service clubs»). Слід зазначити, що як член Дорадчої ради радіостанції «CKER» в Едмонтоні пан Скрипник відіграв значну роль в одержанні цією радіостанцією ліцензії на щоденні двогодинні передачі українською мовою. В усіх цих організаціях Ярослав Скрипник віддавав свій час праці на громадських засадах, у багатьох випадках підтримуючи їх фінансово. Через організацію «Смолоскип» (Київ) передає стипендії студентам України.

Протягом десяти років (1981—1991 рр.) працював у керівництві Союзу Українців Самостійників Канади (СУС): головою централі СУС, виконавчим директором, головою крайової управи Товариства українців-самостійників (складової частини СУС). Займав посаду одного із заступників президента Конгресу Українців Канади (КУК). Як голова статутної комісії КУК консолідував та пристосував статут до сучасних умов (1989 р.).

Ярослав Скрипник був першим заступником президента Світового Конґресу вільних українців (СКВУ) (1988—1993), а також членом організаційного комітету для проведення Всесвітнього Форуму українців в Києві (1992). Він був активним членом кооперативно-кредитового руху Канади (від 1980 р.). Був обраним до дирекції одної з найбільших кредитних спілок Канади «Capital City Savings» (1986—1996) та «Credit Union Central» Альберти (1990—1996). Як представник цих організацій зумів зацікавити Канадську кооперативну Асоціацію (CCA), Централю кредитних спілок Канади (CUCC) та канадський уряд проєктом повернення Україні ідеї кредитного руху — кредитних спілок. Під егідою цього проєкту («Credit Union Development in Ukraine») багато разів їздив до України.

Найбільшими досягненнями у своєму житті Ярослав Скрипник вважає свою участь в роботі Форумів українців у Києві та повернення Україні ідеї кредитних спілок.

Громадська діяльність Ярослава Скрипника згадується в численних публікаціях у пресі і книгах; його було неодноразово нагороджено грамотами.

Ярослав Скрипник одружений із Софією Ярмолюк, організаторкою художніх виставок творів українських митців діяспори й України в Західній Канаді.

Share This