Пластуни навіть під час літа не відпочивають. Минулих вихідних (з 4-го по 6 липня 2014 року) вони зустрілися у селі Канаш біля Пряшева, щоб не тільки поділитися враженнями від міжкрайової пластової зустрічі „ПрагУСС”, але й новими знаннями, здобутими на вишколі, який відбувся на Земплинській Шираві під керівництвом пластунів з України.

Набуті знання ст.пл.прих. Михаела Мушинка та ст.пл. Юрій Мушинка старалися у цікавій формі викласти співтоваришам-пластунам. Головною темою зустрічі була також підготовка програми ХVІІ-тої літньої школи українознавства та ХІХ-ого літнього табору “Карпати 2014”.

Пластуни зустрілися у такому складі: ст.пл.прих.Михаела Мушинка, ст.пл.прих. Юрій Мушинка, ст.пл.прих. Ярослава Гринько, ст.пл. прих. Матуш Пронер, ст.пл.прих. Катерина Розумик, ст.пл.прих. Мирослава Танчакова та ст.пл.прих. Мартин Няхай.

Учасники зустрічі придумали для новацтва та юнацтва цікаві пізнавальні ігри. Їх метою було зацікавити дітей історією України та козацтва. Діти поринуть у маленьку казку, повну таємничості, скарбів, емоцій та вражень, яку для них приготували наші пластуни.

Крім цього на зустрічі говорилося про патрона ПЛАСТу – св. Юрія, порівнювалась доля ПЛАСТу на Словаччині та Україні. Вільні хвилини пластуни проводили за в’язанням вузлів. Звичайно, не обійшлось без обідньої мандрівки до лісу та вечірньої ватри під мелодичні українські стрілецькі пісні.

В останній день нас навідало керівництво ПЛАСТу Словаччини, а саме: Олена Догович, Роман Догович та Інна Родович. Вони висловили нам підтримку та подяку за важливу працю.

Пряшів, 8-го липня 2014 року

Ст.пл.прих. Катерина Розумик

Share This