Ще від поганських часів, людина шанувала природy розуміючись що із такою прихильністю вдовольняє богів які опікувались щастям і добра народу.

Старий традиційний народний обряд Трипільської Культури, доказує що люди прикрасували їхнi хати зеленеми галусками дерев та пахучими зіллями, означаючись свято вшанування природи, або Зелені Cвята. Молоді виконували ці свята, а з часом і під впливом грецької культури, прийнявся звичай згадувати в тих днях померлих предків.

Потім, за ідеалами Христіянства це свято, крім згадування померлих предків, почав набирати характер релігійного свята «Святого Духа». А зокрема, після першої Світової Війни, починаючи із Західньої України, поширився звичай, згадувати в час Зелених Cвят визначних Провідників і взагалі загинулих Борців за волю України.

Пластова Організація була взяла на себе обов’язок впорядковувати могили Січових Стрільців, а також могили вояків Галицької Армії, які загинули у боротьбі за воллю України. Цей звичай поширився також з відновленням незалежності Україні в 1991 році.

Нація яка шанує пам’яті своїх героїв є надзвичайно важливим фактором у формуванні національної свідомості та ідентичності свого народу. За це, сьогодні ми зібралися щоб шанувати “УПОКІЙ ДУШ ГЕРОЇВ МАЙДАНУ” та всіх котрі полягли за батьківщину, котрі із своїме акціами та прикладом віддали зусилля, дух й життя для Української Слави.

Тому, наша діяспора має завдання зберихти цю спадщину щоб поминати їхнью славу, на віки. . .

22 червня ц.р. на українському цвинтарі, в Монте-Гранде, Пласт разом із Фундацію ім. Тараса Шевченка вшанували пам’ять героїв Майдану та усіх загиблих за свободу і незалежність України, в рамках Зелених Cвят.

Участь у заході взяли Бладика Данеїль Козлінський, Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, Глава муніципалітету Естебан Ечеверрія пан Фернандо Грей, Голова Головної Пади УЦР арх. Юрко Данилишин, та чисельні представники організацій української громади Аргентини. На початку заходу відбулася поминальна служба для вшанування пам’яті усіх українців, які віддали життя, захищаючи свою Батьківщину.

 Після цього Посол України та Голова Пласту Юрко Назарик, СМ відкрили меморіальну дошку в пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих українських військових на сході України. До присутніх звернулись Посол України в Аргентині Ю.Дюдін, Голова «Пласту» Ю.Назарик, СМ Голова «Фундації імені Тараса Шевченка» Ю.Деленко, які високо відзначили величезну роль загиблих героїв у захисті суверенітету та територіальної цілісності України.

Посол України окремо подякував Пластові та Фундації Тараса Шевченка за організування акту та активістам української громади в Аргентині за їх шляхетну роботу, спрямовану на збереження пам’яті наших героїв.

пл.сен. Юрій Назарик CМ, голова КПС Аргентини

Share This