Подруги і друзі!

prap

Пластовий рух від часів заснування і до сьогодні одним зі своїх завдань ставить виховання дітей та молоді на свідомих та активних громадян місцевої, національної та світової спільноти. Одним з основних навиків, які розвиває пластова методика – це здатність почути і зрозуміти думку іншого. Але коли ця думка насаджується ззовні та ще й за допомогою збройної інтервенції – ми не можемо стояти осторонь. Тому ми засуджуємо дії влади та військ Російської Федерації та проросійських сил у Криму і закликаємо владу України та міжнародну спільноту задіяти всі можливі механізми для стримування збройної агресії та зазіхання на територію суверенної держави.

Ми закликаємо всі скаутські організації світу, включно з російськими скаутами, звернутися до керівництва своїх країн з вимогою вжити заходи для недопущення кровопролиття та відстояти недоторканість кордонів України. Жодна політична ціль не виправдовує завдання шкоди здоров’ю чи смерті людей. Жодна дитина не має стати сиротою через чиїсь нездорові геополітичні амбіції.

Звертаємося до української діаспори у світі з проханням задіяти всі можливі методи впливу як на власних співгромадян, з тим щоб вони висловили підтримку Україні, так і на уряди країн проживання з вимогою активно протидіяти збройній інтервенції. Закликаємо активно пікетувати російські посольства та представництва в усьому світі – Росія має відчути, що агресія буде покарана.

Пропонуємо нашому повнолітньому членству в Україні максимально долучитися до заходів підтримки кримчан, зокрема зголошуватися на прийом сімей з дітьми та літніми людьми, які, за потреби, будуть евакуйовані з півострова. Також бути готовими для здійснення матеріальної та фінансової підтримки Криму та всім потребуючим його мешканцям. Якщо у вас є друзі в Криму – дзвоніть, висловлюйте їм підтримку – вони зараз на передовій боротьби за нашу з вами незалежність.

Пластовий провід висловлює свою підтримку всім жителям Кримського півострова, які як жителі Балаклави виходять на вулиці і намагаються стримати озброєних завойовників від силових дій. Ми пишаємося тим, що ви наші співгромадяни. Якою б мовою ви не говорили, якому б Богу не молилися – ми з вами у єдиній суверенній Україні.

СКОБ!

За Провід Пласту

Марта Кузьмович                                                      Ярослав Юрчишин
         Голова ГПБ                                                          Голова КПР України

Share This