У неділю, 29 листопада 2020 р., парафіяни та священнослужителі українського католицького собору Святого Івана Хрестителя, що в столиці Канади Оттаві, долучилися до поминальних заходів за жертв Голодомору в Україні, які цими днями відбувалися в багатьох країнах світу.

Українців, винищених голодом, молитовно пом’янули під час Літургії. Опісля від імені Посольства України в Канаді до учасників звернулася аташе у справах культури Оксана Кизима. Вона подякувала українській громаді Канади за те, що невтомно доносить правду світові про Голодомор.

«Ці зусилля неоціненні. В Едмонтоні вперше у світі встановлено пам’ятник жертвам Голодомору. У Канаді на федеральному та провінційному рівнях прийнято закони, які визнають Голодомор українського народу геноцидом. Країною мандрує спеціальний автобус, який в інтерактивному форматі розповідає про звірства совєтського режиму. Канадські дослідники ініціюють петицію, яка закликає зафіксувати термін “Голодомор” в англійських словниках. І саме тут завдяки українській громаді, на Парламентському пагорбі, щороку запалюють свічку пам’яті. І ви запалюєте свічки пам’яті у своїх оселях. Дякуємо вам за це. Дякуємо, що спільно молитеся за безвинно убієнних жертв Голодомору», – зазначила вона.

Жертв Голодомору було вшановано також хвилиною мовчання, а завершився захід поминальною панахидою.

Впродовж усього минулого тижня жертв Голодомору в Україні, окрім Оттави, згадували й у інших провінціях Канади. Здебільшого це були заходи в режимі онлайн.

Крім того, у Канаді 28 листопада 87-ті роковини Голодомору відзначили на державному рівні. До заходів долучилися очільник Канадського уряду Джастін Трюдо, політичні діячі, громадські організації та небайдужі люди.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ, за повідомленням о. Йоакима Ковальчука, ЧСВВ

Share This