19 березня 2020 була встановлена надгробна плита родини Тюшків і тим самим врятована могила на Westfriedhof Innsbruck. Після 2 місяців узгоджень, переговорів, проектування та старань все успішно завершено!

Вчора була встановлена надгробна плита і тим самим врятована могила родини Тюшків на Westfriedhof Innsbruck. Після 2 місяців узгоджень, переговорів, проектування та старань все успішно завершено!

Сьогодні (20 березня) пам’ятні уродини Осипа Тюшки. Каменяр Larcher Steinmetz постарався зробити все можливе до цієї дати, попри вирування коронавірусу. Осип та його дружина Наталка зазнали не одних “вірусів” у своєму житті. ОУН(р) переслідувалась та заборонялась нацистами, як знак нелегальної організації у Рейху. Осип Тюшка, як її член, сидів через це у Закзенхаузені. ОУН(р) була як Біла Роза Австрійська, рух опору у Австрії, а молодих за антинацистську пропаганду, вільна Україна від СРСР і Рейху, і перебували на навчаннях у Австрії або будь-де, арештовували і страчували у концтаборах: Маутхаузена, Гузені, Закзенхаузені та Ебенззее.

Осип та Наталка Тюшки заслужили пам’яті, поваги та віддання честі від українського народу! З огляду на це український ПЛАСТ Австрії провів збірку коштів для надгробної плити. Австрійський пластовий осередок також оплатив оренду гробу на 10 років і отримав права власності. Щиро дякуємо всім жертводавцям, котрі спричинились до цієї благородної справи. Особлива подяка Тарасові Піняжко (Український Пласт Австрії), Олі Федишин за кропітку співпрацю та посередництво з родиною Тюшків і технічну допомогу студентам-теологам Роману Петруніву та Ігореві Гінді.

Нагадаємо – “Врятуй могилу героя” – ініціатива пластуна Тараса Піняжка з Відня за підтримки Пласту в Австрії.

Текст: о. Володимир Волошин, душпастир Української Греко-Католицької Церкви Св. Рівноапостольних Володимира і Ольги у м. Інсбрук

Share This