14 серпня 2020 р. вінницькі пластуни долучилися до акції “Полум’я братерства”, присвяченій перемозі польсько-українського союзу у Варшавській битві. В пам’ять про події сторічної давнини українські скаути запалили лампадки у Центральному парку та біля пам’ятного знаку Січовим стрільцям, повідомляє Vlasno.info.

Перед акцією фахівці “Центру історії Вінниці” провели для пластунів урок живої історії у Центральному парку. Реконструктори у військовій формі доби УНР розповіли скаутам про боротьбу польсько-українського союзу проти більшовиків.

“Дехто не хоче читати книжки та читати документи, а такі заохочують до вивчення історії. Отак побачиш збори реконструкторів, і одразу інтерес до історії виникає”, – передає свої враження пластун Богдан.

Прослухавши урок, пластуни вишикувались поблизу каплички на місці колишнього польського кладовища та запалили поблизу неї лампадку. Таким чином вони вшанували польських вояків – учасників оборони Варшави.

Для вшанування українців, що простягнули руку допомоги Польщі, скаути відправились до пам’ятного знаку Січовим стрільцям, де так само запалили вогонь, як символ польсько-українського братерства.

Покладання лампадок супроводжувалося наспівуванням молитви “Отче наш”.

“Історію треба зберігати. Потрібно нагадувати людям про їхнє історичне минуле. До того ж, наша сьогодня акція направлена на поглиблення дружби із нашими сусідами-поляками”, – зазначив член пластунського руху Максим.

Додамо, що Варшавська битва, або “Диво на Віслі” (13-25 серпня 1920), була вирішальним епізодом радянсько-польської війни. Союзниками Польщі виступила Директорія УНР. Разом польсько-українське військо розбило спільного більшовистського неприятеля. Рік тому польські скаути-харцери виступили з ініціативою вшановувати пам’ять про ті події спільно з українськими “колегами”. Пластуни ідею підтримали. Акція, що отримала назву “Полум’я братерства” проходить у Польщі та Україні вже другий рік поспіль.

Share This