Верховна Рада України ухвалила Закон “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”

17 грудня 2019 р., Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”. За законопроєкт № 0976 проголосувало 316 народних депутатів.

Після ветування закону Володимиром Зеленским у вересні була створена робоча група, яка врахувала пропозиції президента і тепер документ стосується не тільки пластового руху, але і всіх скаутів.

Закон передбачає розробку органами виконавчої влади та місцевого самоврядування державних і місцевих програм щодо дітей та молоді. Ним визначено, що органам виконавчої влади та місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову інформаційну підтримку діяльності пластових і скаутських громадських об’єднань.

Однак, у наступному році Пласт не матиме окремого рядка в державному бюджеті, бо ухвалений закон прямого фінансування не передбачає. Саме тому Пласт продовжує кампанію зі збору 10,5 мільйонів гривень, необхідних для розвитку організації у 2020 році. Закликаємо всіх небайдужих підтримати діяльність Пласту.

Незважаючи на те, що Пласт є найбільшою молодіжною організацією України, по всій країні ми фіксуємо черги дітей, які прагнуть приєднатись до пластового руху. Аби Пласт став доступним для кожної дитини, нам потрібно підготувати тисячі нових волонтерів-виховників, розвинути адміністративний апарат та забезпечити методичну підтримку виховної праці, знайти і обладнати сотні приміщень для занять та десятки вишкільних центрів в усіх областях України.

Зараз ми очікуємо, що Президент України підпише Закон, який сьогодні ухвалила Верховна Рада.

Теги:
Share This