Напередодні Різдва Христового, яке у Латвії святкують 25 грудня (також і Українська Церква у Латвії), до парафії УГКЦ у Ризі завітали особливі гості — подруга Оля Смолярчук та друг Данило Лило, що привезли із собою з України Вифлеємський вогонь миру (ВВМ) та передали його латвійським пластунам, парафіянам та усім охочим.

Під час церемонії перебрання ВВМ парох ризької парафії УГКЦ Парафія УГКЦ у Ризі / Ukraiņu Grieķu katoļu draudze Rīgāія о. Роман Сапужак розповів усім присутнім про значення Вогню, порівнявши українських скаутів, що прибули, з пастушками з історії народження Христа, після чого жодна людина у церкві не залишилася без вогню – символу миру, надії, добра з Вифлеєму, і процес ділення вогнем традиційно супроводжувався піснею ВВМ.

Чимало присутніх, взявши ВВМ до своїх домівок, саме запалили його на Святвечір.

Після того свято для латвійських пластунів продовжилося: у церкві було зачитано наказ про пов’язання довгоочікуваних новацьких хустин, і вони їх отримали разом із подарунками — книжками з України та футболками з пластовою символікою.

Ну і яке ж свято без святкування: пластуни завзято пригощали один одного та усіх присутніх приготовленими власноруч смачними стравами, вчилися церемоніалу, а їхні батьки мали чудову нагоду поставити численні запитання досвідченим виховникам з України.

Дякуємо усім причетним за організацію події, яка була б неможлива без дійової участі усіх членів Пластового осередку у Латвії ПЛАСТ у Латвії / Ukraiņu skauti Latvijā / PLAST in Latvia, парафії УГКЦ у Латвії Парафія УГКЦ у Ризі / Ukraiņu Grieķu katoļu draudze Rīgā, і зокрема, сім’ї о. Романа Сапужака Роман Сапужак, Культурного центру “Латвія — Україна” Латвія – Україна / Latvija – Ukraina та нашого мецената — транспортної компанії www.latlines.lv (автобусні маршрути Латвія — Україна).

Щиро дякуємо усім за розповсюдження ідей миру, добра та любові у дусі Різдва Христового.

Христос рождається! Славімо Його!

Джерело: Володимир Іваницький, Пласт у Латвії

Share This