У Львові 5 квітня 2014 року відбувся семінар щодо розвитку Пташат в Україні та світі. У заході взяли участь провідники програм із Києва, Тернополя, Івано-Франківська, Луцька, Львова та інших.

Учасники ознайомилися із досвідом осередків, обговорили проблеми організації програм Пташат на місцях, затвердили основні принципи у плануванні та реалізації виховної програми. Захід відвідали представники ГПБ та СПС Львів. По результатах зустрічі можна сказати, що вісім годин дискусій, розмов і доповідей були продуктивними і не пройшли дарма.

Під час зустрічі домовилися розпочати процедуру офіційного створення нового, п’ятого уладу в Пласті – Улад пластових Пташат (УПП). Пташеням можна бути від народження до шести років.

Рекомендовано, що з метою усвідомлення приналежності батьків – непластунів і їх сімей до пластового товариства з того моменту, як дитина стала пластовим Пташеням та для активізації їх зацікавленості в проведенні спільно з пластунами повноцінних сходин (та інших форм занять з Пташатами), батьки (або один з них)/ особи (особа), що їх заміняє, повинні або написати заяву вступу до Пласту або заяву вступу до Пластприяту з усіма наслідками, які з тих дій випливають (в тому числі, сплата вкладки в станицю чи край).

До моменту, коли існування УПП буде затверджене на рівні КУПО, вирішили рекомендувати створити референтури Пташат в усіх станицях, де є Пташата. Пропонувати загальним зборам станиць включати Референта Пташат в осередку у СПС з правом ухвального голосу. На рівні краю інтереси УПП представлятиме окремий діловод. Його статус, права і обов’язки наразі погоджуються.Однострій УПП, враховуючи вікові особливості Пташат – футболки і хустки. Про кольорову гаму – згодом, наразі розробка дизайну покладена на ст. пл. Олесю Божко, Бурх.Прийняте власне назовництво для окремих понять. Також визначені Гімн Пташат, Пісня Пташат і Молитва Пташат.Наразі йде розробка всіх необхідних документів, погодження з крайовим проводом Пласту. Можливі зміни або переформулювання певних положень.

Дякуємо всім, хто долучився та бажаємо успіхів в подальшій спільній роботі!

ст.пл. Вікторія Доєва

Share This