У червні 2020 р. відбувся перший онлайн табір “Скринька казок” для пташат в Україні. Ідея проведення табору напрацьована після трьох місяців проведення онлайн-сходин, в результаті чого була сформована крайова команда впорядниць та впорядників, й основні формати роботи, які дозволяли працювати з дітьми з використанням програми Zoom.

Основна увага була приділена наповненню програми табору, оскільки формат не передбачав логістики та організаційних зусиль з розміщення, харчування та організації побуту учасників. Кожному учасникові завчасно була надіслана коробка із вирядом, що включала книги, розмальовки, роздруківки та інші елементи, необхідні для виконання програми.

Таборова програма була побудована навколо загальної теми – скриньки казок та чотирьох виховних точок пташат. Рамовий порядок і програма формувалася, враховуючи вікові особливості дітей.

Відзначка з табору

Відзначка з табору

Ранішня спільна онлайн частина передбачала відкриття, ранішню молитву, пісню пташат з підняттям прапора, казочку і рекомендації батькам щодо виконання домашніх завдань у формі офлайн занять протягом дня у гнучкому графіку. З другого дня також проводилася відео-презентація успіхів пташат у формі фотозвіту.

Для домашніх завдань підбиралися такі види активностей: руханка з елементами танцю, розбита на увесь період табору, куховаріння з найпростішими видами страв, які дитина може приготувати у супроводі дорослого, майстерка з прив’язкою до теми дня.

Вечірня спільна онлайн частина містила загальну збірку, знайомство з дидактичною або спортовою грою, роботу з малих групах з дітьми (сходини по Zoom-кабінетиках, інтерактивне спілкування про активності, які пташата робили протягом дня, дидактична і рухлива гра, співи), а також підбиття підсумків дня та закриття (вечірня молитва, винесення прапора).

«Для більшої зацікавленості дітей використовувалися різнокольорові намистинки, – роповідає пл. сен. праці Андрій Чубик, комендант табору. Намистини разом сформували п’яти-елементний результат табору і індивідуальне точкування дітей, яке проводили батьки за допомогою спеціальної таблички активностей та смайликів.

Більшість активностей записувалася впорядницями завчасно і викладалася у формі відео на Ютуб-каналі.

Для моніторингу та обліку залученості пташат до занять проводилася фіксація присутності під час сходин (реєстрація через чат Zoom, прінт-скрін сторінок), збір фотозвітів про виконані завдання.

Значна частина дітей, особливо старшеньких, активно брала участь у онлайн-зустрічах, жваво ділилася своїми враженнями, ставила запитання і відповідала впорядникам. Завершення табору припало на неділю, було проведено коротке включення Служби Божої, де представник Капеланської служби Пласту привітав пташат і побажав успішного таборування. П’ятий день табору завершився урочистою ватрою, проведеною комендантом та заступником з виховної частини з трансляцією на Zoom-канал.

Впорядники і провід табору провели коротке підбиття підсумків після закриття табору.
Для учасників табору підготовлені відзначки, посвідки і листи від таємного друга, які будуть розіслані через пошту.

«Хочу поділитися рекомендаціями з досвілу нашого табору», – каже пл. сен. прих. Катерина Майстренко, ідейна натхненниця табору та керівниця таборової програми.

  • Онлайн формат табору передбачає активну участь батьків, про це потрібно обов’язково зазначити на початку і контролювати кожного дня;
  • Важливо мати резервний варіант для проведення активностей під час онлайн-включень на випадок непередбачуваних проблем з технікою або програмами або форс-мажор у когось із впорядниць;
  • Доцільно проводити сходини в малих групах з розведенням старших і молодших дітей, оскільки старші потребують і можуть брати участь у інтерактивному спілкуванні, тоді як молодшим більше підходить візуалізація та рухливі ігри.
Share This