23 серпня 2020 р., у День Свята Українського Прапора, Український Пласт у Австрії представив проект “Врятуй могилу героя” відомій українській громадській діячці у Австрії пані Олександрі Саєнко.

В рамках представлення відбулась коротка екскурсія до могил видатних українських діячів та військових – Сергія Борткевича, Андрія Гнатишина, Констянтина Томашука. Також було оглянуто могилу урядового діяча ЗУНР Олександра Кулачковського, яка через аварійний стан, є під загрозою ліквідації, а Пласт через проект “Врятуй Могилу Героя” збирає фінансову підтримку на її порятунок. Також відвідано могилу першої леді ЗУНР Леокадії Петрушевич та міністра Юстиції ЗУНР Йосипа Ганінчака, січового стрільця Йосипа Харківського та могили членів родини Розумовський.

Щиро вдячні пані Олександрі за проявлений інтерес та витримку під час бальних маршрутів. Особливо приємно було послухати, к просувається постановка української опери, присвяченої великому сину Австрії та України хороброму Василеві Вишиваному, який показував українцям на власному прикладі, як питання державотворення та незалежності слід доводити до успішної реалізації; пані Саєнко відіграє у цьому культурному процесі дуже велику роль, за що щира подяка!

Ще раз щирі вітання зі Святом Української Фани!

СКОБ! Слава Україні!

ПС. Свої пожертви можна складати на рахунок Пласту в Австрії з зазначенням цілі: “Vryatuvaty mogylu geroya

Джерло: Пласт у Австрії

Share This