У суботу, 3 жовтня 2020 р., відбувся фантастичний захід за участю Лінди Бондестам – однією з найвідоміших фінських ілюстраторів.

Лінда – неймовірна людина, дуже щира і проста в спілкуванні, має надзвичайний талант креативної художниці, який гідно оцінили ще у її 4-х річному віці! Вона була двічі номінована на меморіальну премію імені Астрід Ліндгрен – найвищу нагороду у дитячій літературі.

Наша зустріч була дуже насичена і пізнавальна:

  • ми дізналися про процес створення ілюстрацій до книг, який може займати до одного року. Цікаво, що дуже часто у своїх ілюстраціях Лінда Бондестам використовує колажі з написами різними мовами – це справді привертає увагу і надає малюнкам загадкового шарму
  • подивилися дуже милий та романтичний анімаційний мультфільм про пана Веселуна і пані Цитрину, який намалювала Лінда
  • мали гарну художню майстерку від Лінди
  • поговорили про дитячу книгу шведського письменника Ульфа Старка “Диктатор” – першу книгу (і не останню), яку вони створили разом з Ліндою – і це було головною темою нашої події. Зокрема, діти цікавилися, чому головний герой намальований з вусами та їздить у візочку у вигляді танку, що ж то означає власне бути “диктатором” і який глибокий зміст приховує в собі ця іронічна і розумна казка.

Врешті-решт всі погодилися, що не так вже й добре бути тим, навколо кого має обертатися увесь світ, адже це неодмінно потягне за собою самотність, а мати друзів значно важливіше!

Всі присутні мали нагоду придбати українську версію “Диктатора” та отримати персональну ілюстрацію й автограф від авторки.

Цікаві факти: книга “Диктатор” була заборонена для продажу в Білорусі та цілком несприйнята у Німеччині. Шведський театр у Гельсінки підготував дитячу виставу за мотивами книжки, прем’єра якої мала відбутися цього року. На зустрічі Лінда була у сукні з принтом власної роботи.

Щира подяка Nataliya Teramae та Irena Datsko за ідею та допомогу в організації зустрічі з Linda Bondestam,
Svitla Na за переклад, та всім присутнім за активність!

Джерело: Пласт Фінляндії

Share This