60 років тому у Відні помер Олександр Греков, генерал-хорунжий Армії УНР, перший наказний отаман УГА.

Його командуванню належить чи не найбільша наступальна операція українського війська – Чортківська офензива. Попри Австрійське громадянство, як старша 70 річна особа, викрадений СМЕРШЕМ – доправлений до Бадену під Віднем (Радянський пересильний табір), засланий в Мордовію. В ув’язненні перебував з Романом Сорокою, чоловіком Катерини Зарицької.

1956 року звільнений, повернувся до Австрії. Підтримує зв’язки з родинами українського національно-визвольного руху (Легар, Курманович, Горникевич). Допомагав матеріалами та свідченнями Дмитру Микитюку писати багатотомну працю “Історія УГА”.

Пласт у Австрії відновлює пошану до визначної постаті Українського Державотворця. З 2018 року проходить щорічне вшанування його пам’яті на могилі, яку вже відвідали представники Пласту України Ростислав Добош та Andrij Rebryk, відомий журналіст Вахтанг Кіпіані , Меморіально-пошуковий центр “Доля” Святослав Шеремета та представник Botschaft der Ukraine in Österreich/Посольство України в Республіці Австрія військовий аташе Андрій Ткачук.

7 грудня 2019 р. на могилі генерала Грекова на цвинтарі Ст. Андре бай Верден була віправлена поминальна панахида отцем Українська церква Святої Варвари у Відні капеланом Олегом Ковтуном, за що отцеві велика подяка!

СКОБ!

Слава Україні! Героям Слава!

П.С.
“Wer in unserem Gedächtnis lebt,
Ist ja nicht tot – er bleibt uns nah’!
Verloren ist – was wir vergessen!”

Напис на могилі небожа Маркіяна Шашкевича, феольдмаршала лейтенанта ц. і к. армії Олександра Шашкевича. Центральний Цвинтар м. Відень, Австрія.

Джерело: Пласт у Австрії

Share This