Пластова станиця Лондон перевела в суботу 13.12.2014  традіційне Свято Андрія, на яке для відзначення 10ліття відродження пластової діяльності в Лондоні запросила дітей СУМ і Української школи ім. Пречистої Діви Марії. З огляду на значно більше ніж звичайно число задіяних учасників треба було великий зал:  дякуємо управі СУБ за дозвіл його ужитку і членам Батьківського комітету за святочну його декорацію! Побільшене число дітей було дещо викликом, з якого ведучий ст.пл. Івась Кавчак взірцево вивязався, адаптуючи програму до нагло потрібних змін.

svjato-andrija-2014-34 (1)

Заняття розпочалося готуванням випічки з яблок, для якої треба було обібрати їх лушпину: кому вдався найдовший шматочок – переміг!

Обібрані фрукти діти завивали в підготовлене тісто в смачненькі пиріжки.

svjato-andrija-2014-28 (1)

Дальшим змаганням було вибрати овочі для борщу: буряки, цибуля, морква, часник, мандаринки і кукурудза – все ясно! Але пахучий імбір? А як це було зі хроном?

svjato-andrija-2014-37 (1)

В усіх учасників викликало здивування, навіщо їм сказано зняти лівий черевик і поділено на дівчата і хлопців ставити їх навздовш усього залу рядком. Щойно дійшовши до дверей довідалися, що першунів чекає доля бути парою!

svjato-andrija-2014-42 (1)

Веселим ворожінням виявилося також сліпий вибір кольорової фасолі: якого кольору фасолинка, такого буде волосся приреченого чи приреченої.

svjato-andrija-2014-46 (1)

Чи не найвеселішою точкою виявилася передача водою наповненої пляшки одне одному тримаючи її тільки між бородою і грудьми. Це вимагало не аби якої спритності – ну і дещо ближчого фізичного контакту, що дуже розвеселило усіх учасників!

svjato-andrija-2014-59 (1)

Кульмінацію свята були стрибки до калети, де дівчата тримали калету на мотузці і впливали на те, чи і коли підстрибуючим хлопцям вдасться відкусити шматочок цього традіційгого коржа. Хлопці скоро зрозуміли життжєву правду, що жіночому знущанні немає ні вікового початку ні кінця!

svjato-andrija-2014-64 (1)

Зі захоплення дівчата самі вз’ялися випробуватися в цій грі.

svjato-andrija-2014-67 (1)

За цей час яблочна випічка встигла не тільки спектися, але і дещо пригоріти! Та тістечок було досить , щоб усі могли на пращання поласуватися вдалими.

svjato-andrija-2014-69 (1)

Завдяки інікіятиви батьків Пластприяту, які призначили прихід зі солодкого столу при вході на свято родинам пластунів, що не зламали присяги, станиці вдалося зібрати понад £ 300 (сума ще не остійнена), яку станиця передасть на підтримку родин наших загиблих друзів.

svjato-andrija-2014-72 (1)

Наша велика подяка належить усім, хто доклав труду, часу і серця для успішного переведення цього свята: Управі СУБ Лондон за надання залу, Батківському Комітетові за його декорацію і усім, хто допоміг перед, підчас і по святі – зокрема учасникам, що так гарно забавлялися!

До наступного року! Готуйсь! – СКОБ!

Share This