Від 29 травня до 1 червня відбулася Міжкрайова пластова зустріч у Празі — ПрагУСС. Метою акції було відзначення 100-ої річниці заснування Українських Січових Стрільців – української військової формації на території Австро-Угорщини, яка боролася за вільну Україну. До чеської столиці прибули юнаки та старшопластуни зі Словаччини, Польщі, Чехії та України.

Організацію цілого заходу взяло на себе шестеро пластунів з різних частин Польщі, які регулярно “зустрічалися” на скайпі. Спільне влаштування акції в незнаному місці, будучи від себе на відстані більше 600 км, було дуже важке. Треба було присвятити чимало часу та зусиль. Ми часто сиділи до пізної ночі і обговорювали подальші плани.

29 червня о 9 годині, зразу після довгої подорожі, ми урочисто відкрили зустріч з кількістю присутніх – 11 (6 з Польщі, 3 зі Словаччини, 1 з України та 1 з Чехії). Дальшу частину дня ми провели в центрі міста. Не була це звичайна екскурсія, окрім цього що ми побачили між іншим такі архітектурні пам`ятки як Карловий Міст, замок на Градчанах чи Вацлавське намєсті (площа). Одним з атракціонів був багаторазовий переїзд метром, яке складається з трьох ліній.

На початку ми гралися у ознайомчі ігри, в яких найбільше радості дало нам вимовляння іноземних назв. Ми брали участь в гутірці впоряду, на якій пробували зробити свою зміну варти на зразок вартових пражського замку, використовуючи пластові команди. На гутірці про картографію нашим завданням було дійти якнайскоріше до визначеної точки. Після повороту на місце проживання (ми спали в скаутські оселі) ми з’їли самостійно підготований пізний обід та взяли участь у співі. Вивчали стрілецькі пісні, які співали пізнійше на ватрі. З огляду на обмежені можливості ми використали нафтові лампадки для вогню. При нагоді дізнались багато нових, цікавих речей про: Словаччину, Польщу, Чехію та українські меншини в цих країнах.

Другого дня крім мандрівки по місті ми вислухали історичну гутірку та брали участь в теренові грі. Метою теренівки було пізнати місця пов’язані з відомими українцями, які побували у Празі, такими як: сім`я Кандибів, Івана Пулюя чи подружжя Русових.

В останній день неділю, ми пішли до греко-католицької церкви на Службу Божу в Церковно-слов’янській мові. Дуже приємно було коли люди на вулиці впізнавали нас як українських скаутів, деякі навіть до нас підходили. Після Св. Літургії ми заспівали пластове “Отче Наш”. Потім ми провели час на майстерці, співі та прибиранні. О 17 год. мало місце закриття зустрічі і всі пороз’їжджалися по домівках.

Цей захід дав нам чудові спогади та нових друзів, з якими маю надію, будемо ще неодноразово зустрічатися. Провід здобув багато досвіду, завдяки порадам виховників. Усі тут приємно і корисно провели час.

пл.уч. Софія Машлянка, Варшава (Польща)

Share This