У жовтні 2021 року пластуни зі Станиці Кошиці, Словаччина, відновили активну діяльність після закінчення карантину, пов’язаного з Covid-19.

Діяльність після вакацій відновив новацький пластовий гурток в Кошицях і одночасно свою діяльність розпочала і Недільна школа українознавства, якої проект в цьому навчальному році проходить з фінансовою підтримкою Фонду для підтримки культури нацменшин КУЛТМІНОР згідно з проектом Союзу скаутів «ПЛАСТ» українсько-русинської національності в Словаччині.

Перші зустрічі відбулися в Клубі Регіональної ради СРУСР. Лектори Мар’яна Кравець і Володимир Кравець та Софія Гладка підготували для дітей цікаву програму з іграми, цікавими гутірками, піснями і віршами та ручними роботами – діти малювали прекрасні відкритки для своїх рідних. В суботу, 15 жовтня, діти здійснили туристичний похід на Турнянський замок біля села Турня недалеко Кошиць, де, під осінніми соняшними променями, провели прекрасний час, говорили про захисників України і до новацького рою прийняли дальшу дівчинку.

Зустрічі новацького гуртка Недільної школи українознавства в Кошицях будуть повторюватися в залежності від актуальної пандемічної ситуації. З радістю привітаємо між нами нових діточок.

Джерело: Пласт Словаччина

Share This