В перший день весни, 1 березня 2020 р., юнацтво дніпровського осередку Пласту⚜️ здійснило захопливу мандрівку на честь Дня народження засновника всесвітнього скаутського руху лорда Бейден-Пауелла.

Із яскравими враженнями наших активних хлопців і дівчат можете ознайомитися нижче.

Марія Яковенко, пластунка-учасниця куреня ім. Галі Мазуренко:

Бейден-Пауелл заснував скаутський рух. Він зрозумів, що скаутинг має стати його життєвим завданням. Ідею скаутінгу Бі-Пі розвивав доволі обережно, адже він хотів упевнитися в тому, що вона є життєздатною. До сих пір скаутинг розвивається і кожен пластун сприяє цьому!”

На вихідних юнацтво нашої станиці Дніпро зібралося на Новобогородицькій фортеці. Провели декілька гутірок. У кожного юнака була змога розпалити вогонь за допомогою кресала, а також здати точки в пробах.

У нас була гутірка з впоряду. Тож ті, хто не знали, вивчили впоряд, а ті, хто знали, закріпили свої знання. Кожен спробував себе у ролі бунчужного!

Щоб нам провели гутірку, ми мали знайти виховників за допомогою компасів🧭, тож окрім всього, ще й повправлялися в орієнтуванні. Мандрівка залишила свій слід у наших душах!”

Гліб Богданов, пластун-прихильник куреня ім. Дмитра Яворницького:

“Все почалось, коли ми приїхали до фортеці, склали наплічники і провели церемонію відкриття. Після цього ми об’єдналися в декілька груп. Одна група збирала дрова, друга рогачі, а третя робила кухню. Після того, як розвели вогонь, ми пішли на дві гутірки. Перша – про історію життя Бейден-Пауелла, а друга – про навігацію за допомогою компаса.

Далі ми згадали давній туристичний звичай і покричали на чай, щоб він добре заварився. А потім почалось найцікавіше! Нам давали азимут від дерева і кількість кроків, які ми мали пройти, аби дістатись місця проведення гутірки. На першому занятті про розведення вогню ми всі навчилися правильно користуватися кресалом. На другому ми прослухали декілька народних і пластових пісень. Це дуже корисна інформація, щоб здати першу пробу і просунутися на сходинку вище в своєму практичному пластуванні! Третя гутірка була про впоряд. Вона була дуже цікавою, і я дізнався про те, як надавати і виконувати накази. Насамкінець ми провели закриття і всім роздали відзначки і посвідки.

День видався вкрай насиченим, але все минуло швидко! Найдовшою виявилася дорога до зупинки, бо додому геть не хотілося!”

👉Якщо ти теж хочеш, як і наше юнацтво, навчатися новому в дружній атмосфері, щоразу досягаючи все більших висот, гайда до Пласту⚜️!

Заповнюй анкету і долучайся до нашої активної спільноти!

Джерело: Пласт Дніпро

Share This