Після минулорічного експериментального онлайн свята весни на карантині та майже року дистанційних сходин жодні експрес-тестування, ковідні декларації, перевірки температури та вимоги соціальної дистанції не зупинили нас від свята весни в природі. Дочекавшись необхідних дозволів й отримавши схвалення усіх risk assessments, станиця Лондон зібралася на великій території скаутської оселі Walter Davies, аби за один день охопити звичайну триденну програму. Виклик прийнято!

Свято весни об’єднало 51 учасника із трьох уладів: п’ятеро пташат, дев’ятнадцять новачків та двадцять сім представників юнацтва. Забезпечували функціонування програми 11 виховників та група батьків-волонтерів. Кожен улад мав свою “бульбашку” та програму, відповідну до віку та інтересів.

Пташата взяли за легенду казку Лесі Українки “Лілея”: кожен обирав собі ім’я квітки та мандрував із головним героєм, аби трохи звеселити й підбадьорити хворого хлопчика. Наймолодші учасники допомогли йому збудувати чарівне місто для всіх фей (перевтілення виховниць вразило навіть дорослих!), змайструвати книжечки та пережити ще багато неймовірних пригод. Ще одна казка Лесі Українки “Три метелики” вчила пташат відстоювати дружбу за будь-яких обставин і вони завзято, на один голос, казали, що ніколи не залишили б друга у біді.

Новацтво, яке всі свої таємні збірки організовувало на дереві, озброїлось легендою про Робін Гуда та луками. У програмі було майстеркування лісових костюмів, стрільба з луків із професійними інструкторами на справжньому стрільбищі, лісова смуга перешкод та, звісно, добрі справи. Героїв програми можна було побачити на оголошенні “Wanted”, за яким батьки згодом розшукували своїх малих лісових “героїв на день”.

Молодше юнацтво відбуло цілий табір в мініатюрі: гутірки, здача проб, здобуття вмілостей, теренівка, спортивні ігри й підготовка виступу на ватру за основними фактами із життя Лесі Українки. Старше юнацтво прийняло два виклики. Перший, спортивний – на роверову мандрівку й подолало трасу в 40 км в один бік. Навіть дощ не завадив восьми відчайдухам (і ще трьом супроводжуючим) прибути на місце призначення вчасно і з відмінним апетитом. Другий виклик – креативний – на переведення ватри й танцювальний сальса-змаг із старшиною. Вони також чудово справилися із функціями підстаршини, організацією волейбольного змагання і допомогою на стрільбищі.

Об’єднала всіх переправа (по черзі), стрільба з лука (за віковими групами) та… Леся Українка, 150-річний ювілей від дня народження якої ми обходимо цього року. Саме рядкам її поезії завдячуємо назві цьогорічного свята весни. Кожен гурток взяв участь у гутірці про життєві і творчі виклики видатної поетки.

Окрім насиченої програми, свято весни встигло прийняти гостей. Владика Кеннет Новаківський (УГКЦ), окрім традиційного богослужіння, поділився часткою життєвої мудрості про любов одне до одного: “Як не можеш сказати, що любиш когось, кажи, що Ісус тебе любить, а я стараюсь”. І ми старалися!

Новообрана Голова КПС Великої Британії, пл.сен.пр. Оксана Літинська пов’язала 8 фіолетових хусток Пласт-прияту – тим батькам, що самовіддано допомагають функціонуванню лондонської станиці. А знімальна команда ВВС Україна зібрала багато коментарів у рамках проєкту до 30-ти ліття Незалежності України. Усе із дотриманням безпекових норм!

Окремо слід відзначити зіркову страшину табору – перша британська пластунка-вірлиця, Соломія Петріна, комендантка СВ-2021 та бунчужний, ст.пл. Назар Білозір – обоє були відзначені престижною скаутською нагородою Jack Petchey Award за особливі здобутки у юнацькому лідерстві.

Захоплені, засмаглі та щасливі учасники поверталися додому із новими вмілостями, знаннями і друзями, та головне – із крилами, які дає лиш чар правдивого пластування.

Матеріал: пл.сен.пр. Ольга Муха, референтка преси станиці Лондон, БВ

Share This