“На К2 все множимо на два!”: Ексклюзивний коментар Голови КПС Великої Британії, яка щойно взяла одну із найнебезпечніших вершин світу.

І ми увірвемося в понеділок із ексклюзивним коментарем від Голови КПС Великої Британії, пл.сен.дов. Оксани Літинської. Цього разу вона подолала одну із найбільш небезпечних вершин світу – К2.
Про K2 кажуть, що це “дика гора гора – вона намагається вбити тебе” (американський альпініст Джордж Белл після експедиції 1953 року). Пік нижчий від Евересту лише на 200 метрів, належить до гірської системи Каракорум на пакистано-китайському кордоні. Загалом у світі є 14 восьмитисячників, K2 вважається одним з найважчих піків для сходження.

Нагадаймо, що до того Оксана стала третьою українкою у світі, що взяла Еверест та другою українкою в історії, яка зійшла на сім найвищих вершин усіх континентів і частин світу.

Скажи, що найбільш небезпечне у сходженні на К2?
На всіх 8-ми тисячниках є подібні ризики: висота (висотна хвороба), погода (вітер – найбільша проблема, бо значно знижує вже й так низькі температури, замітає маршрут, змітає з ніг), люди (дбають лишень за себе, не думають, що за браком досвіду можуть стати ризиком для інших), рельєф (снігові замети, каменепади, нависаючий лід, що може завалитися та круті льодові ділянки). Так ось, на К2 все потрібно множити на 2.

З чого Ти черпаєш натхнення і сили? І навіщо воно Тобі?
Люди, та і ти сама намагаються поставити тебе у певні рамки. Мені подобається розривати ці шаблони.

Найбільший урок, який дали Тобі гори?
Гори допомогли мені мислити глобальніше. Вони знайомлять мене з людьми з якими я б у житті не перетнулася. В горах є концентрація переживань та емоцій, справжність ситуацій.

Вони теж мені допомогли повірити у власні сили та знайти більшу рівновагу у звичайному та професійному житті. Якщо ти була на Евересті чи К2, то це вже від тебе ніхто не забере. Це – моя таємна зброя.

Коли можна почуватися в безпеці? В горах є момент точки безпеки чи це і є небезпечно?
Лише коли ти є поруч з рідними та друзями. Навіть базовий табір – дуже відносна безпека. В 2015 базовий табір Евересту накрило лавиною. Загинули люди.

Коли Ти заспокоїшся?
Скидає лінк на пісню Ніни Сімон “Save Me”, у якій поміж інших, є рядки: “Promised myself after the first romance, I wouldn’t give ya a second chance”. Сумлінно множимо (чи ділимо?) на два.

З Оксаною розмовляла Ольга Муха,
пл.сен.пр., референтка преси КПС Велика Британія

Share This