12 липня 2020 р. пластуни (українські скаути) латвійського осередку разом із родинами помандрували до середньовічого міста Цесіса, що розташоване на відстані 90 км від латвійської столиці і є частиною так званої латвійської Швейцарії — Національного парку ріки Ґауї. Програма була дуже насиченою: юнаки та новаки відвідали Цесіський замок, природний парк Svētavots та Орлині скелі (Ērgļu klintis).

У Цесіському замку пластуни у супроводі гіда ознайомилися із мальовничим замком, відвідали старовинні вежі, подивились 3D-фільм про історію замку, спустилися у в’язницю, а також побували у ковальні, вдягнули справжні лицарські обладунки тощо.

Другою зупинкою на шляху мандрівників був неймовірної краси природній парк Svētavots (Святе джерело), де пластуни після пікніку познайомились із історію створення водного парку та спробували унікальну мінеральну воду із джерела.

Наступним місцем зупинки на маршруті стали Орлині скелі, з яких відкривається чудовий краєвид на річку Ґаую.

Повні яскравих вражень Пластуни рушили додому. А вже за тиждень на них чекають нові незабутні пригоди (похід уздовж морського узбережжя вже без батьків), бо Пласт — то велика гра! Далі буде!

Джерело: Пласт у Латвії

Share This