Хто казав, що музеї мистецтв для дітей нудні! У протилежному переконалися латвійські новаки (рій “Швидкі єноти”) та юнаки (гурток “Хитрий лис”): напередодні Дня незалежності Латвії (18 листопада) чергові сходини латвійського осередку Пласту відбулись у Латвійському національному художньому музеї у Ризі, де усі знайомились з експонатами музею, вивчали переважно латиських художників, брали участь у квесті та малювали.

Виховниця юнацького гуртка Анна ділиться:

Провели півтори години у тренуванні пластунського гасла СКОБ, окрім сильно ))), хоча треба було Cильно прагнути виграти змагання )).

Красно — звісно, мистецтво – то є завжди красиво, цікаво, пізнавально.

Обережно — музей все ж таки.

Бистро — швидше за інших “лисів” та “лисиць” виконати завдання. Також тренували пильність, бо ой як важко – серед десятків картин – знайти потрібну.

Юнаки побачили різницю між класичним мистецтвом, мистецтвом епохи модернізму та сучасним.

Малювали картини відомих в Латвії художників модерністів. Порівнювали свої здібності до малювання з виставленими в музеї роботами. Навчились користуватися електронними засобами пошуку потрібної інформації в музеї. А найголовніше – вчилися працювати в команді.

Наприкінці зайняття переможці отримали цікаві призи для розвитку своїх мистецьких талантів, але й переможені не залишились без уваги

Джерело: Пласт у Латвії, Наталія Шилова

Теги:
Share This