Більше 150 пластунів і пластунок зібрались в с. Базар, щоб вшанувати героїв Другого зимового походу Армії УНР.

1️⃣0️⃣0️⃣ років тому відбувся справжній подвиг українського воїнства та стрімке прагнення українців до створення власної незалежної держави. Тоді українці знайшли в собі сили об’єднатися та виступити проти гніту тоталітарного режиму. Революція тривала з 1917 по 1921 роки. У ці періоди держава мала різні назви та бажання все ж таки було одне – бути незалежними. Другий зимовий похід ознаменувався для нашої держави одночасно трагедією і величезним подвигом. Українських військовиків поділили на 3 групи.

Головною була Волинська, яку особисто очолив Юрій Тютюнник. Її чисельність всього 900 бійців. Останні бої Волинської групи відбулися саме біля сіл Базар та Малі Мінькі.

Тоді понад 3️⃣ сотні армійців УНР розстріляли під Базаром. Вони відмовилися перейти у лави ворожої армії. Декого переховували місцеві, ще хтось встиг врятуватися і втекти до сусідньої Польщі.

Тільки у 9️⃣1️⃣-му році у Базарі офіційно почали вшановувати пам’ять героїв, до цього це було заборонено. Вже у 2000-му році на місці битви встановили Меморіал пам’яті Героїв Базару з іменами полеглих вояків.

Цей подвиг став одним із кроків до Незалежності України.

Історію треба пам’ятати, бо хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Джерело: Пластовий Вишкільний Центр

Share This