27 березня 2021 року латвійські новаки, юнаки та охочі парафіяни УГКЦ у Латвії мали унікальну нагоду взяти участь в онлайн-майстерці, яку провадила колишня пластунка Віта Мушій з Тернополя.

Подія, що її зорганізували Пласт у Латвії та парафія УГКЦ у Ризі (дякуємо духівникові латвійського осередку Пласту отцеві Романові Роман Сапужак за молитву та благословення на початку майстер-класу!), зібрала біля екранів у своїх домівках приблизно 10 сімей пластунів з Латвії та України, що були готові навчитися нового та отримати позитивні емоції, готуючись до Великодня в українському стилі.

Ми заздалегідь подбали про передані з України писачки (щиро дякуємо Віті!), віск, свічки, фарби, видули вміст яєць (багато хто робив це уперше!), оцет, орнаменти (ті, що більше сподобалися) і з цікавістю слухали гутірку-презентацію подруги Віти про значення писанок, крашанок, крапанок тощо в українській християнській та культурній традиції.

Опісля Віта детально та повільно пояснила перебіг писанкової творчості, допомагаючи кожному із писанкарів. І – не обійшлося без пісні!

Прикметно, що 2 роки тому Віта Мушій була у Ризі з тою самою метою (майстерка була офлайн!), і могла оцінити поступ у майстерності “старих” учнів-пластунів!

Щиро дякуємо усім причетним!

СКОБ та готуйсь!

Джерело: Пласт у Латвії

Share This