26 січня 2020 р. у Відні у приміщенні парафіяльної зали Церкви Св. Варвари відбулась презентація другого видання з серії “Книгозбірня ім. Прижмуреного Ока” – “Останній український принц. Вільгельм Габсбург. Василь Вишиваний: незвична доля непересічної людини”.

Видання побачило світ в ужгородському видавництві “Гражда” та за підтримки Пластового музею у США (Клівленд). Упорядником видання є пл.сен. Іван Гоменюк, ЦМ, а куратор загального проекту “Книгозбірні” – пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ.

Презентація відбулась в рамках заходів Пласту у Австрії до Дня Злуки УНР та ЗУНР, за великої кількості пластунів та української громади. Учасником презентації був також відомий журналіст, редактор проекту “Історична Правда” Вахтанг Кіпіані.

Видання присвячено 125-літтю з дня народження Вільгельма Габсбурга – австрійського ерцгерцога, який обрав для себе українську національну ідентичність і увійшов у нашу історію як Василь Вишиваний.

Таких книг у світі лише 10!) Одна з них з автографами упорядників Іван Гоменюк та Andrij Rebryk у мене. Тут…

Posted by Вахтанг Кіпіані on Wednesday, January 29, 2020

В публікацію вміщений також і невеликий за об’ємом, але вельми цінний через свою унікальність спогад про Вільгельма Габсбурга, авторства Северина Левицького, видатного педагога та пластового діяча (це частина спогадів і публіцистики, що готується до друку як окрема книга “Шляхами Сірого Лева. Від окопів Першої світової до ватр «Нового Сокола»”, яка побачить світ у 2020 році та буде присвячена 130-літтю від дня народження Северина Левицького).

Share This