26-27 березня 2022 Пласт Польщі провів дошкіл потенційних виховників з дітьми, які прибули до Польщі з України. Разом з експертами обговорили ризики і можливі труднощі, які виникатимуть під час такої праці.

Сьогодні перед нами постав виклик прийняти під свою опіку сотні дітей з України, котрі мусили покинути свої домівки, свої рідні міста і села, щасливі місця і навіть друзів та рідних, аби зберегти своє життя. Ці діти не знають, коли повернуться в рідні краї, не знають, чи існує їх дім, школа і садок, та як себе почуває улюблена м’яка іграшка. Їм потрібно негайно освоїти чужу мову, інший спосіб життя, опанувати пережите минуле та важкі теперішні емоції.

З цією метою ми, як носії їх рідної мови, культури, ментальності, а одночасно і ті, хто адаптовані до проживання в Польщі, хочемо створити безпечні місця, які дозволять цим дітям відчувати себе фізично та емоційно захищеними, відкритими до прийняття нових обставин, вірою в краще майбутнє і переконанням, що іх український світ ще існує. Також цей простір мав би стати майданчиком для розуміння чи діти потребують професійної психологічної допомоги.

Теми модулів:

  • Структура праці в українських домівках.
  • Створення безпечного простору.
  • ПТСР: ознаки, тривожні дзвіночки, можливі наслідки, тригери. Робота мозку людина в умовах небезпеки та тривоги
  • Теорія прив’язаності і особисті кордони в умовах різкого перезавантаження життя.
  • Взаємодія з батьками дітей.
  • Пласт як засіб допомоги біженцям. Перший контакт.
  • Як говорити з дітьми про війну.
  • Перша психологічна допомога.
  • Open space. Методичні напрацювання.

Висловлюємо велику вдячність інструкторам нашого дошколу за та що поділилися своїм часом та компетенціями:

Проляка Олександра, методист відділу освітніх пластових програм Національного пластового вишкільного центру в м. Буча Київської області. Магістр спеціальної педагогіки.

Гавриш Зореслава, практичний психолог, консультант в напрямку Транзакційного аналізу, член Міжнародної психологічної асоціації проективних методик, член Української Асоціації Транзакційного Аналізу та Національної психологічної асоціації.Пл.сен.праці, гніздова, виховниця рою, юнацького гуртка

Уляна Радь, магістр психології, психолог денного стаціонару у психіатричному відділенні для молоді у м. Варшава. Старша пластунка, виховниця новацтва та пташацтва.

др. Лідія Житка, психолог та психотерапевт, доктор гуманістичних наук, магістр та спеціаліст клінічної психології в галузі психічних розладів дорослих осіб.

Христина Чир, тренер-модератор

Олена Боднар-Потопник, Голова КПС Пласту в Польщі

У вишколі взяли участь 17 учасників, але прослухати курс зможуть інші. Ми плануємо продовжити працювати з нашою кадрою регулярно у форматі супервізій та дошколів. Адже навіть наші маленькі пластуни обіцяють «бути щораз кращими», то ж будемо з них брати приклад!

Джерело: Пласт Польщі

Share This