25-27 квітня у Земплинській Шираві відбувся пластовий вишкіл для дійсних та майбутніх виховників Пласту у Словаччині.

У вишколі взяло участь 7 старших пластунів та пластунів прихильників з різних міст Східної Словаччини.

Інструкторами вишколу були – ст.пл.гетьм.вірл. Оля Герус, ЧоК, ст.пл.гетьм.вірл. Марта Свистун, Ті, ст.пл.скоб Олег Гула та ст.пл.скоб Андрій Жовтанецький, Передові, ст.пл.вірл. Софія Будник, ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ.

ст.пл.прих. Мирослава Танчакова, учасниця:

Mені вишкiл дуже сподобався тому, що я дізналaся багато нового про Пласт і як
ефективно працювати з дітьми. Я сподіваюсь, що це не було перший та останній раз, тому що я це дуже хочу повторити!

ст.пл. Юрій Мушинка, організатор:

Дякую пластунам з України, що відгукнулися на ідею провести подібний вишкіл у Словаччині. Гадаю, ще це гарна нагода для нас пізнати більше нового про Пласт. Сподіваюсь, що це тільки перша така наша зустріч і далі ми будемо добре пластувати.

ст.пл.гетьм.вірл. Оля Герус, ЧоК, інструктор:

Їдучи на зустріч з зацікавленими людьми, які хочуть працювати в Пласті в Словаччині, я собі уявляла, що зустріну старших людей, мабуть вчителів української мови, з місцевої недільної української школи. Як ж я була здивована побачити обличчя молодих юнаків і дівчат, які уже мали зелені хустки. Створювати Пласт там, де його не має – непроста справа, адже в кожній країні воно по-своєму. Особливістю Словаччини є те, що Пласт там створюється не як організація української діаспори, а як меншина українців, які були переселенні чи просто жили тут, допоки ці землі не перейшли до складу нової країни. І це для нас, як для Пласту ставить нові завдання, адже ми починаємо працювати з новим типом громади. Усміх на обличчях цих юних пластунів вселив мені віру, що усе нам вдасться, адже так часто в діаспорах бракує молоді, а тут саме молодь творить Пласт.

Від імені ГПБ висловлюємо щиру подяку за матеріальну підтримку у проведенні вишколу пл.сен. Левкові Довговичу та за організацію ст.пл. Юрієві, Міхаелі Мушинці та Мартину Няхаю.

Share This