Міжкрайова Пластова Зустріч, що вже традиційно проводиться у Відні у часі передачі Вифлеємського Вогню Миру, пройшла 20 грудня 2020 р. в онлайн-форматі та об’єднала близько 30 учасників з 13 європейських країн та спікерів з 4 континентів.

Особливою частиною Зустрічі було перше в Європі віртуальне заприсяження – Голова Головної Пластової Булави пл.сен. Мирон Спольський, ВБ, перевів церемоніал Пластової Присяги для 9 пластунів та пластунок з Європи.

Далі учасники Зустрічі мали змогу помандрувати у просторі та часі завдяки різноманіттю проведених гутірок та презентацій від спікерів, що долучалися з різних часових поясів.

Найперше, пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ, розповів про діяльність скаутів під час пандемії 1918 р. та яким чином скаути брали участь у суспільних проектах того часу. Після того всі перенеслися у сучасні пандемічні умови та на австралійський континент. Пл.сен. Хрестина Кметь , Гр, з Мельбурна, яка є ініціаторкою та координаторкою програми «Мистецтво Карантин», а також координатором та менеджером проекту «Positive Living & Wellbeing», розповіла про вищезгадані ініціативи та участь австралійських пластунів у цих проектах. Завдяки цим гутіркам європейські пластуни ще раз пригадали собі, що незважаючи на обставини навколо нас, ми повинні лишатися корисними суспільству та завжди тримати в собі добру думку.

Міжкрайова Пластова Зустріч була також хорошою нагодою поінформувати європейських пластунів про Об’яву Головною Пластовою Булавою 2021 рік роком 100-ліття Пласту на Закарпатті. Пл. сен. Андрій Ребрик, ЦМ, розповів учасникам Зустрічі більш детально про цю подію та про походження Гімну Закарпатських Пластунів, і поділився раритетними історичними знимками.

Не обійшлося і без сюрпризів – ексклюзивно для учасників Міжнародної Пластової Зустрічі команда Першої української жіночої експедиції надіслала відео-привітання з Південної Америки, де зараз на чолі з пл.сен. Оксаною Літинською, членкині куреня УСП «Бунтарки» піднімаються на 3 найвищі вулкани Еквадору.

І на завершення відбулася інструктаж від пл.сен. Дам’яна Гандзія, ЧМ, який розповів про унікальність актуальної астрономічної події, що можна було спостерігати одразу після заходу Сонця протягом минулого тижня до 21 грудня – зближення планет Юпітера та Сатурна.

Координаційний Центр Пластових Груп в Европі дякує усім учасникам – за цю нагоду зустрітися перед різдвяними святами, та спікерам – за їхнє бажання долучитися й готовність поділитися своїми знаннями з європейськими пластунами.

Усі гутірки з МПЗ є доступними до перегляду на сторінці Координаційного Центру Пластових Груп в Европі.

Матеріал: ст.пл.вірл. Оленка Бондар

Share This