17-річний пластун Олександр з Мелітополя врятував пасажирів маршрутки від аварії та надав першу домедичну допомогу водієві, якому стало погано за кермом. Подія сталась 4 листопада.

“Пасажири кричали: “Водієві погано!”, “Зупиняйте автобус!”, — розповідає Олександр, — я з кінця салону добіг до сидіння водія, вирулив на нашу смугу руху і зупинив маршрутку”.

Олександр більше року пластує в осередку Мелітополя, саме на пластових вишколах навчився алгоритму дій в екстрених ситуаціях та наданню першої домедичної допомоги. Тож не розгубився і в цій ситуації. Викликав швидку допомогу та до їх приїзду, разом із ще кількома пасажирами, надавав водієві першу допомогу: “Водія трясло, ми притримували йому щелепу та голову, щоб уникнути травм та асфіксії.” – каже хлопець.

“Проводимо такі вишколи досить часто. Ось з останнього важливого — про поведінку у критичних ситуаціях при аваріях та катастрофах”, — розповіла заступниця станичного мелітопольського осередку Пласту Ганна Микільська.

У пластовій методі є цілий ряд “вмілостей”, які вивчають діти. Серед таких вмілостей є “Перша домедична допомога”.

Пишаємось нашими вихованцями. Ви також можете допомогти у вихованні молоді вже сьогодні, ставши волонтером Пласту. Заповнюйте анкету, щоб дізнатись більше

Джерело: Пласт – український скаутинг

Share This