СКОБ!

Оскільки невідомо, чи Росія погодиться на вирішення питання у мирний спосіб і у зв’язку із збільшенням кількості російських військ на кордоні з Україні (на сьогодні це приблизно 140.000 тис. осіб), Пласт повинен бути готовий, що Росія можливо здійснить напад на територію України.

У такому випадку ми очікуємо, що велика кількість українців будуть виїжджати до країн Европи. Попередньо передбачається, що перша хвиля біженців може бути до 5.000.000 українців! Серед них будуть і пластові родини. Тому Пластові організації в Европі повинні бути готові допомогти пластовим родинам.

У підготовці до можливої агресії Росії проти України, відновлюємо збірку коштів для забезпечення пластунів-військовиків необхідним, що не надається державою.

1. Значна кількість пластунів були на фронті від перших днів війни. Якщо/коли почнеться російський наступ на Україну, пластуни знову підуть на фронт. Буде необхідно збирати кошти для закупівлі необхідних речей.

Збірки коштів будуть також потрібні для допомоги пластунам, які виїхали в інші міста в Україні чи інші країни.

Акції збірки проводяться ГПБ, КПСами та Пластовими групами на їхні рахунки, а відтак ГПБ надасть інформацію про дальше переведення коштів в Україну.

Відповідальний за збірку: Діловод Фінансів та Господарста пл.сен. Богдан Савицький. Прошу терміново провести нараду діловодів фінансів з кожної країни.

2. Головна Пластова Булава рекомендує КПСам та Пластовим групам стати до проактивних дій в ситуації військової загрози і невідкладно провести вишколи для свого членства і їхніх родин з основ цивільної оборони і першої медичної допомоги.

3. Завдяки пластовій програмі пластуни мають спеціальні знання з виживання у екстремальних ситуаціях (з виживання у природі). ГПБ закликає пластунів у КПСах та Пластових групах ділитися цими знаннями також із цивільним населенням у радіусі досяжності свого осередку в Україні чи в українській громаді у діаспорі. Наприклад, запропонувати тренування зі складання “тривожного рюкзака”, з курсу першої медичної допомоги, інформувати про місця евакуації.

4. У випадку наступу Росії, з України будуть масово виїжджати українці, включно з Пластовими родинами. Частина може залишитися в Західній Україні (якщо російські війська не будуть там наступати). Пластунам (як і іншим) буде потрібна допомога з тимчасовим місцем проживання, харчування та пошуками праці.

Кожний КПС та кожна Пластова Група в Европі має створити робочий комітет для організації цих питань. Такий комітет має співпрацювати з подібними комітетами, які мають будуть створені центральними українськими організаціями в різних країнах.

Про створення таких комітетів просимо повідомити до початку дня в четвер 17 лютого 2022.

Пласт в Україні повідомить всіх своїх членів про контактні номери/емейли комітетів в кожній країні у 17 лютого 2022.

5. Зв’язок і комунікація. Позиція ГПБ та Пластових організацій щодо подій будуть з’являтися на сторінці ГПБ та на Фейсбук сторінці Пласт у світі, а також на сайті Пласту в Україні та фейсбук Пласт – український скаутинг.

Вся інформація також буде подаватися через канали ГПБ “Пласт у світі” на WhatsApp та Telegram.

Просимо всі крайові (КПС та Пластові групи) ділиться усіма повідомленнями про події в Україні (які стосуються кризи) на своїх сторінках.

Відповідальний за підготовку інформації: пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ.

До перемоги!

Пл.сен.дов. Мирон Спольський, ВБ
Голова
Головної Пластової Булави

Share This