Головна Пластова Булава на подання Головно Булавного УПЮ пл.сен. Марка Якубовича, ЛЧ, затвердила ступінь “Гетьманської вірлиці” двом пластункам з України – Христині Бортник та Орисі Заяць.

Референт ІІІ проби в Україні ст.пл.вірл. Віта Маковська, Ls:

Пл. вірл. Христина Бортник будучи юначкою куреня ч. 36. ім Анни Ярославни (Станиця Львів) обіймала різні посади у гуртку та курені, виявляючи провідницький хист та зразкову пластову поставу. Після здачі ІІІ проби, Христина продовжила активно долучатися до організації та проведення курінних, станичних та крайових заходів, а також – до Кадри Виховниць куреня. З листопада 2019 року вона стала впорядницею гуртка. У той ж період юначка зайняла провідне становище у “Почесній Варті” станиці Львів, ставши коменданткою “Школи Впоряду”. За час юнакування вона відбула 11 таборів, а також здала 21 вмілість. Юначка здобула ступінь вірлиці 29 вересня 2018 року та отримала 520 посвідку.

Не зважаючи на досить активне пластове життя, Христина відзначилася непересічними досягненнями у навчанні. Влітку 2019 року вона навчала німецької мови дітей у літньому таборі від УКУ «DSS», а від осені – навчас студентів. Зараз навчається в омріяному медичному університеті у Львові на бюджетній формі, де також займає активну позицію. Вона є старостою групи, учасницею Студентського Наукового Товариства, а також Христина розпочала написання своєї першої наукової роботи на клінічній кафедрі.

*

Зв’язкова к.ч. 50 ім. Богдани Світлик ст.пл. Юлія Цимбала:

Пл.вірл. Орися Заяць (курінь УПЮ ч. 50 ім. Богдани Світлик, Станиця Львів) – проявляє сильні лідерські навики, дуже вимоглива до себе та оточуючих, наполеглива. За останній рік юначка в емоційному плані дуже виросла, більше прислухається до порад своїх подруг-пластунок та рідних, значно краще виконує точку пластового закону «братерський та доброзичливий», до чого були зауваги при поданні на ступінь вірлиці.

Референт ІІІ проби в Україні ст.пл.вірл. Віта Маковська, Ls:

Вже у 13 років юначка обіймала посаду курінної, у 14 – вперше виконувала обов’язки бунчужної на курінному таборі. Після здачі III проби, у 16 років, продовжила активно долучатися до організації та проведення курінних, станичних та крайових заходів. За час юнакування вона була першункою крайових таборів: “Говерля” та “Золота Булава”, другу посвідку отримала на Крайовому Вишкільному Таборі, а також здала 39 вмілостсй. Юначка здобула ступінь вірлиці 28 вересня 2018 року та отримала 517 посвідку. Щодо її громадського життя: Орися є однією із засновниць Girls Leadership Camp , а також вона працювала у проекті “Будуємо Україну Разом”.

Зараз вона успішно навчається в медичному університеті у Львові та займається бігом. Попри це, юначка ще й вдало поєднує громадське життя та активне пластування. Цьогоріч вона втретє долучатиметься до організації та проведення змагань “Стежками героїв” та крайового табору ‘Товерля”. Також Орися планує відбути Крайовий Вишкіл Виховників та набрати гурток у курені, в якому виховувалася.

Джерело: ГПБ

Share This