На підставі подання КБ УСП України згідно Об’яви ГПБ «Про курені УСП» та правильника УСП булава ГБ УСП днем 2 червня 2015 року Божого зареєструвала підготовчий курінь УСП «Бунтарки». Дозволено використовувати курінні назву, хустку та накриття голови до однострою.

Ідейні основи та діяльність Куреня базується на Пластовому Законі, Пластовому Обіті та Трьох Головних Обов’язках пластуна. Метою Куреня є сприяння росту й розвитку Пласту шляхом ширення пластових ідей.Головним напрямком діяльності Бунтарок є виховна робота в усіх уладах, розвиток альтернативних видів спорту та активного відпочинку.

Причиною створення куреня дівчата вказали:

Чи не в кожного пластуна, при переході в старшопластунство виникає питання: “В який же то курінь піти?”…і так, щоб не лише гарна картинка, а й наповнення… От і перед нами постала така проблема. Хотілось курінь близький по духу та спеціалізації, з веселою ватагою народу та своєрідним ставленням до життя та Пласту. Такий курінь знайшовся, але була невелика проблема…такий курінь хлопчачий!! Ми давно були знайомі з Бурлаками та часто долучались до організації їхніх акцій. Тому ідея створити сестринський курінь виникла давно, проте почала втілюватись в життя трохи більше року тому.
Саме Бунтарський дух, який бурлить у наших душах і завжди допомагав долати найтяжчі перешкоди, спонукав нас створити новий курінь, такий як нам подобається і близький за ідеєю до Ватаги Бурлаків. Ми бунтуємо проти пасивності та сірості, любимо пригоди та мандри, які роблять буденне життя яскравішим. Тому на нашій сірій хустині веселка, яка є символом радощів, веселості, бо ж “небо, затемнене хмарами, стає веселіше, коли з’являється райдуга”.
Ідея у нас одна, проте шлях до її здійснення різний, а дороговказом у цій не легкій мандрівці є Роза Вітрів, яка прикрашає наші хустини.
Ні кроку назад!.. Справу, за яку беремось доводимо до кінця; за крок до вершини не звертаємо з дороги; ми не шукаємо легких шляхів, бо кожна проблема д ля нас це нова пригода.

Share This