БУДНІ ПЛАСТОВОГО ТАБОРУ 2017-2018

«Річка Культури» – таку назву має табір ПЛАСТу (скаутська українська організація), що цього року розташувався в чудовій місцині – Hawkesbury valley, десь за 60 км на північний захід від Сіднею. Табір ще продовжується до 2 січня, ще багато цікавих заходів відбуватиметься там, але наскільки було все гарно, що я, щойно повернувшись, хочу поділитися позитивними враженнями.


Отже, літні табори зазвичай відбуваються кожного року. Як я зрозуміла, місце проведення може бути різне, але таборова програма дуже насичена. Хоча орієнтована вона на дітей, пластуном можна стати у будь якому віці! Досвідчені батьки сміливо відправляють таборувати своїх дітей самостійно на весь період табору. Члени Пласту поділені на декілька вікових груп і тому було декілька підтаборів для дітей різного віку: «Пташенята» (діти від 3х до 5 років), «Новацтво» (від 5ти до 11 років), «Юнацтво» (від 12 до 18 років) «Старші Пластуни» (18-35 років) та «Сеньйори» (від 35 років). Новацтво та Юнацтво розташовувалися в кабінах на території Outdoor Adventure Camps, а пташенята таборували у наметах разом із батьками. Звичайно, що програма для кожної вікової групи різнилася, але включала багато фізичних вправ та спортивних заходів: походи, плавання, веслування на каное, різноманітні ігри і забавки, а також діти долучалися до вивчення через гру культури та традицій України та Пласту: вишивка, виготовлення пташок з тіста, пластунські ранкові та вечірні вишколи. Новацтво і Юнацтво перебували під наглядом виховників – старшого друга чи подруги. Особлива подяка виховникам новаків, де була наша дитина – пані Myroslawa Iwasyk та Tanya Karliychuk та вашим помічникам за ваш час, енергію, знання, досвід, що вкладали у діточок!
Програма для пташенят теж була цікавою, дітки ліпили з глини, робили розмальовки, розучували пісні, виготовили навіть свій власний прапор для табору 2017 року! Вела програму Christina Moravskiі. Батьки також долучалися при бажанні, так Tania Tkachuk зробила з дітками ляльки-мотанки.
І ще одне – на таборі готують ДУЖЕ смачно, везти з собою торби провіанту не потрібно. Наші пакунки «перекусу про всяк випадок» так і приїхали додому нерозпаковані. Подяка пані Гандзі Шухевич за смачну, різноманітну їжу! І всім – всім волонтерам, що допомагали на кухні. Всі побажання і преференції в їжі було враховано на 100 відсотків, то ж і вегетаріанці і м’ясоїди  почувалися комфортно.
Необхідно відзначити, дуже добру організацію табору: починаючи від чіткої детальної інструкції імейлом, як дістатися місця табору, додаткові знаки-вказівки вже безпосередньо по дорозі, і закінчуючи дружелюбною атмосферою в самому таборі, де новачки, такі як ми, почували себе Welcome. Дякуємо коменданту табору Леоніду Люльці і та cекретарю Пласту Tanya Karliychuk , що все так зорганізували. Дуже порадувала атмосфера табору, де не відчувалося поділу на «своїх і чужих», де старші дітки допомагали молодшим, де дітей (юнацтво) залучали до посильної роботи на кухні- як то прибрати/помити посуд і т.п.
Було дуже весело не лише дітям, поки вони були дуже зайняті цілий день (програми розроблені на цілий день) батьки могли просто відпочивати, спілкуватися, волонтерити за бажанням на кухні, яку ми жартома називали «Пекельна кухня». Загальна збірка біля варти ввечері, пісні, жарти біля вогнища, вечірні посиденьки біля наметів – це теплі спогади про наш перший пластунський табір
Наша родина приєдналася до табору вперше, але певні що не в останнє! Сподіваємося, що наступного року ще більше людей, так званих «новоприбулих» зголосяться завітати до табору, а відтак нових знайомств і цікавих зустрічей буде ще більше!
СКОБ! 

Олена Кулик

Пласт – Австралія

Share This