10-11 листопада разом із Рор Вакиряк (комендант вишколу, референт УПЮ Тернопільської Округи) та Andriy Boiko проводили окружний вишкіл практичного пластування “Скобель” на Таборова оселя “Соколиця”, в якому взяли участь 11 дорослих пластунів, виховників УПЮ та УПН.
Пізня туманно-морозяна осінь успішно сприяла, мобілізувала і спрямовувала на швидше здобуння нових знань та вмінь, вироблення навичок В програмі були заняття із окремих тем піонірки, табірництва. куховання, мандрівництва, картографії та орієнтування, самозарадності. А кульмінацією стало практикування у туристичній техніці, самонаведення та подолання переправ.
Впевнений, саме такі вишколи зараз в Пласті дуже потрібні, щоб виховники були особисто прокачані, і могли добре вишколювати своїх юнаків.
Кілька учасників вишколу вже висловили готовність їхати учасниками в 2019 році на Лісова Школа в Україні та Міжкрайовий Таборовий Вишкіл “Школа Булавних” і це показує, що дорослі пластуни хочуть зростати у практичному пластуванні та у навичках “життя в природі” та вміннях якісно організовувати таборування.
Легендою вишколу був народний теслярський інструмент – “скобель”, що дуже кльово лягало на пластову тематику.
Учасники успішно виконали завдання – зробили таборову споруду – стіл, гурткові тотеми, облаштували місце своїх гурткових кухонь, свої пластові палиці, здійснили навчальну мандрівку. А вкінці позмагались у розрізанні колоди дворучною пилкою.

Будемо готувати ще такі вишколи, але більше вузькотематичні, протягом року. #практичне_пластування

#СКОБель!

Микола Бігус

Тернопільська округа Пласту – НСОУ

Share This